Олені, равлики та велика рогата худоба: на Вінниччині створюють “Агро кемп”, який об’єднає 15 мініферм
У селі Бохоники Агрономічної громади Вінницького району облаштовують науково-просвітницький центр “Агро-кемп”. Він буде структурним підрозділом Інституту кормів та сільського господарства й об’єднає понад 15 міні-ферм із вирощування сільськогосподарських тварин і птиці.
Наразі будівельники розчищають територію біля корпусу, у якому до кінця року планують розмістити равликову ферму.
“Ця продукція користується попитом і за кордоном. Цей напрямок використання в нас теж популяризується в Україні. Це, зокрема, розведення равлика такого виду як мюллер. Він швидко розмножується, швидко росте”, — говоритьдиректор Інституту кормів Олександр Корнійчук.
Фото: Суспільне Вінниця
За його словами, це перший в області центр, де фермер-початківець зможе дізнатися від науковців та власників невеликих сімейних ферм, як побудувати приміщення або реконструювати занедбане, щоб там розводити тварин. Де закупити насіння, молодняк, чим його годувати, аби отримати приріст.
“Надихнулися, що треба це все швидше робити після поїздки до Німеччини. Ми подивилися там навчальні бази, подивилися роботу фермерських підприємств, якими видами тварин вони займаються”, — каже Олександр Корнійчук.
Фото: Суспільне Вінниця
Місяць тому почав діяти модуль з розведення свиней. Корпуси огороджені двометровим парканом. Вхід стороннім заборонений, бо дотримуються санітарних норм, каже зоотехнік Анатолій Гуцул. За цей час досягли результату — приріст у вазі
“Модулі наші полягають у тому, що ми досліджуємо різні види кормів, їхній вплив на середньодобові прирости, на відгодівельні та м’ясні якості молодняку свиней, навіть з подальшим проведенням контрольних забоїв”, — каже Анатолій Гуцул.
За словами Олександра Корнійчука, ще буде молочний модуль. Там буде поголів’я корів.
“Тут буде особлива порода тварин — джерсейська порода. Вона відрізняється тим, що в неї надої молока не високі і середньо рівня, але разом з тим дуже високі і якісні показники молока”, — говорить Олександр Корнійчук.
Окремо облаштують корпус для овець та кіз. А це модуль з дикими тваринами. У загонах живуть бізони та благородні олені. Для них облаштували навіс. Є поїлки та годівниці. Кладуть сіно, хоча, каже Корнійчук, тварини мають, де пастися. Самця та чотири самиці бізонів привезли з Литви. Олені ж — українські.
“Головне завдання цього модуля — це нарощування поголів’я окремих видів тварин такого виду як благородний олень і плямистий олень. Тут так: і розмноження їх для промислових цілей. А з другого боку, як туристична така складова”, — каже Корнійчук.
Фото: Суспільне Вінниця
Ще будуть олені плямисті, страуси. Загалом, 15 напрямків тваринництва, овочівництва і садівництва.
Ексдепутатка Європарламенту від Німеччини Ребекка Гармс, відвідавши територію центру, каже, що вражена. Бо навіть в умовах війни на Вінниччині розвивається аграрний сектор. У Європейському союзі зацікавленні у співпраці з українцями. Втім, мають стандарти, до яких потрібно прагнути місцевим фермерам. У Німеччині діють подібні центри, тож їхні спеціалісти готові й надалі обмінюватися досвідом.
“ Це чудово, що є таке місце, де поєднуються зусилля науки, бізнесу і влади. Для того, щоб підтримати і розвинути навіть маленького виробника, що в одному місці він може побачити різні напрямки свого можливого розвитку, побачити результат. Такі локації дуже важливі, щоб вони працювали ще в рамках і по стандартах європейського союзу. Це дуже важливо”, — говорить Ребекка Гармс.
Олександр Корнійчук каже, що в умовах війни центр стане ще й місцем інтеграції українських захисників та сімей-переселенців у аграрну сферу.
Джерело: Суспільне