Осінній контроль бур’янів у посівах озимих зернових культур

Осінній контроль бур’янів у посівах озимих зернових культур
Фото: Young green wheat growing in field.

Порушення із року в рік технології вирощування зернових культур та недотримання сівозміни призводять до накопичення в ґрунті насіння бур’янів і, як наслідок, до значного підвищення рівня забур’яненості посівів, відзначають фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK. Особливу загрозу надмірна засміченість посівів бур’янами становить для озимих зернових в осінній період: адже в цей час закладається основа майбутньої врожайності, і будь-яка конкуренція з боку сегетальної рослинності може надзвичайно негативно вплинути на подальший ріст і розвиток культур. 

«Осіння гербіцидна обробка – важливий елемент технології вирощування озимих зернових культур, особливо ранніх строків посіву, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – По-перше, вона забезпечує усунення конкуренції з боку бур’янів за життєво важливі ресурси на початкових етапах росту зернових, по-друге–знімає проблему зимуючих і озимих видів бур’янів, які особливо складно проконтролювати навесні. По-третє, восени бур’яни перебувають у більш чутливих до дії гербіцидів фазах, а отже, ефективність такої обробки будеоднозначно вищою. Нарешті, обробка в цей період меншою міроюзалежить від несприятливих погодних умов, які часто складаються навесні та ускладнюють своєчасне обприскування. Крім того, проведення осінньої гербіцидної обробки сприяє підвищенню ефективності ранньовесняного підживлення азотними добривами за рахунок зменшення кількості «конкурентів» у посівах». 

Для осіннього гербіцидного обприскування озимих зернових культур Олександр рекомендує обрати бакову суміш препаратів Панда (пендиметалін, 330 г/л) + ГолдСтар (трибенурон-метил, 750 г/кг). Така комбінація відмінно контролює широкий спектр дводольних, в тому числі стійких до 2,4 Д, і деяких злакових видів бур’янів.

Панда – гербіцид системної дії. Він надійно та тривало контролює широкий спектр однорічних дводольних і злакових видів бур’янів. Діюча речовина – пендиметалін проникає в бур’яни через первинну кореневу систему та сходи і гальмує поділ та ріст клітин. Чутливі до дії гербіциду бур’яни гинуть відразу після проростання насіння або після появи сходів. Пендиметалін за рахунок своїх фізико-хімічних властивостей має низьку розчинність у воді та низький рівень мобільності в ґрунті, тому не промивається у нижні горизонти та не викликає фітотоксичності.

Голд Стар – високоефективний гербіцид системної дії. Трибенурон-метил у його складі блокує фермент ацетолактатсинтазу – ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот (таких як ізолейцин, лейцин і валін). Всередині рослини діюча речовина швидко переміщується до місць найбільшої меристематичної активності – точок росту, припиняючи поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів. Трибенурон-метил ефективно знищує важкоконтрольовані дводольні бур’яни на ранніх етапах росту зернових (починаючи від 2-го листка) і є оптимальним баковим «партнером» для пендиметаліну, який за рахунок ґрунтової дії ефективно стримує хвилі сходів осінніх бур’янів. Бакова суміш забезпечить надійний захист посівів протягом всього осіннього періоду, сприятиме оптимальній перезимівлі та швидкому відновленню вегетації навесні. 

Нагадаємо, компанія UKRAVIT оголосила про об’єднання своїх активів. Відтепер на українському агрохімічному ринку з’явився новий гравець – UKRAVIT SCIENCE PARK.

Об’єднана компанія поєднала у своїй структурі ТОВ Укравіт Агро, Завод UKRAVIT та Інститут здоров’я рослин.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/osinnij-kontrol-buryaniv-u-posivah-ozymyh-zernovyh-kultur
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати