Осіння вегетація озимих в Україні була досить складною

Осіння вегетація озимих в Україні була досить складною
Фото: з відкритих джерел

Осіння вегетація озимих зернових культур в Україні в 2021 р. була досить складною і своєрідною. Даний факт в своєму щомісячному огляді відзначила Національна академія аграрних наук України.

Як уточнили вчені, якщо в першій половині календарної осені, коли засівається велика частина посівних площ в країні, переважала посушлива погода без опадів, яка не дозволяла отримати своєчасні сходи рослин, то в другій – знижений температурний режим навіть на тлі достатнього зволоження верхнього шару ґрунту істотно гальмував проростання насіння, появу сходів і розвиток рослин.

«В результаті цього значна частина посівів озимої пшениці після соняшника в центральних, східних і південних областях України знаходиться в досить слабкому стані – рослини в кращому випадку налічують два листка, що безумовно може стати причиною їх пошкодження при несприятливому перебігу погодних умов в зимовий період», – йдеться в огляді.

Разом з тим, після кращих попередників (чорна пара, горох, ріпак та ін.) рослини озимих зернових культур знаходяться в задовільному і хорошому стані, особливо якщо мова йде про відносно ранні посіви, або ті, сівба яких проводилася в оптимальні терміни, тобто з 5 по 25-30 вересня. На таких полях озимі завершили осінню вегетацію у фазі кущіння, рослини сумарно налічують від 3 до 5 пагонів і мають середню висоту від 18 до 25 см.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/osinnya-vegetacziya-ozymyh-v-ukrayini-bula-dosyt-skladnoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
2