Печиво з нового сорту арахісу лікує алергію. Його розробляли 7 років

Печиво з нового сорту арахісу лікує алергію. Його розробляли 7 років
Фото: з відкритих джерел

Ізраїльський національний центр сільськогосподарських досліджень і розробок Volcani Institute розробив спеціалізований сорт арахісу Mona, запікання якого у харчових продуктах знижує алегренність.

Печиво з такого арахісу можна успішно використовувати для лікування дітей з алергією на арахіс, вони можуть споживати його практично у необмеженій кількості. Вчені працювали над його створенням 7 років.

Деякі люди з алергією можуть переносити варене яйце або молоко. Але рослинні алергени, такі як арахіс, несприйнятливі до теплових розчинів. Ідея арахісу Mona peanut полягала в тому, щоб створити арахіс, який би поводився як молоко та був безпечним для алергіків після нагрівання.

«Ми денатурували в арахісі білки, які викликають алергію», — говорить Мона Кідон, директор клініки педіатричної алергії в медичному центрі “Шеба” в Ізраїлі.  

У дослідженні фази 2А за участю пацієнтів 32 дитини з важкою алергією на арахіс (які компенсувалися менш ніж 100 міліграмами білка арахісу або менш ніж однією п’ятою розміру європейського арахісу) з’їдали два печива «Мона арахіс», що містили 300 міліграмів білка арахісу щодня протягом 40 тижнів. Реакцій у пацієнтів не було.

Через 40 тижнів вони з’їли 2000 міліграмів арахісового білка (близько 6-7 арахісових горіхів). Четверо зазнали «мінімальної» реакції. У решти не було жодної реакції. Це свідчить про те, що 28 пацієнтів досягли «рівня 2» захисту, а отже вони були в безпеці від випадкового контакту з арахісом і могли включити арахіс у свій раціон, доки продовжували щоденне споживання Mona.

Вчені говорять, що результати – надзвичайно обнадійливі. За десятиліття алергія дітей молодшого віку на арахіс подвоїлася. Наприклад, у Великій Британії вона вражає приблизно кожну 50-ту дитину.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pechyvo-z-novogo-sortu-arahisu-likuye-alergiyu-jogo-rozroblyaly-7-rokiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати