“Переговори тривають”. Євросоюз відтермінував затвердження угоди про торгівлю з Україною

“Переговори тривають”. Євросоюз відтермінував затвердження угоди про торгівлю з Україною
Фото: з відкритих джерел

Бельгійське головування у Раді Європейського Союзу перенесло заплановане на сьогодні узгодження торгової угоди з Україною послами 27 країн на середу, 27 березня. Про це пише польське RMF FM, передає LIGA.Бізнес.

“Затвердження угоди про безмитну торгівлю з Україною відкладено”, – повідомила кореспондентка видання у Брюсселі.

Стверджується, що Франція та Польща за підтримки країн, що межують з Україною, хочуть внести зміни до угоди, які ще більше обмежать імпорт сільськогосподарської продукції з цієї країни.

Відтермінування затвердження угоди пов’язане з тим, що багато країн ще не знають, як голосуватимуть, пояснило видання. Керівництво Ради ЄС вирішило залишити ще трохи часу для ухвалення остаточного рішення.

“Бельгійці поки що не планують вносити зміни до тексту угоди, оскільки, на їхню думку, це означатиме необхідність повторних переговорів із Європарламентом, що подовжить весь законодавчий процес та поставить під загрозу своєчасне узгодження угоди з Києвом”, – йдеться у публікації.

Дипломати з Франції, однак, запевняють, що відтермінування затвердження угоди означає, що “переговори тривають” і що “текст угоди не готовий до ухвалення”.

Окрім країн-сусідів України, готовність приєднатися до франко-польської ініціативи висловлюють також Італія, Австрія, Словенія та Хорватія, стверджує польське видання.

Проте Німеччина та Нідерланди не хочуть змін до угоди. Вони вважають неправильним, що з одного боку ЄС виділяє мільярди євро на підтримку України, а з іншого – хоче позбавити її можливості заробляти.

Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії продовжити лібералізацію торговельного режиму з Україною до 5 червня 2025 року.

Ухвалене рішення передбачає продовження тимчасового призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до Євросоюзу ще на один рік – з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року.

Євродепутати погодилися надати Єврокомісії повноваження вживати швидких заходів та запроваджувати будь-які необхідні дії у разі значних перебоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт.

Для найчутливіших продуктів – м’яса птиці, яєць і цукру – де-факто вводяться квоти. Якщо імпорт цих продуктів перевищить середньорічні обсяги імпорту за 2022-й і 2023 роки, на них введуть мита.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/peregovory-tryvayut-yevrosoyuz-vidterminuvav-zatverdzhennya-ugody-pro-torgivlyu-z-ukrayinoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН