Піца і торти можуть вбити: у МОЗ розповіли, яка їжа підвищує ризик смерті

Піца і торти можуть вбити: у МОЗ розповіли, яка їжа підвищує ризик смерті
Фото: з відкритих джерел

Згідно з дослідженнями, споживання понад 2,2 г промислово вироблених трансжирів на день, підвищує ризик померти від серцево-судинних захворювань на 20-32%. 

За повідомленням прес-служби Міністерства охорони здоров’я, торік в Україні стартував проект ВООЗ FEEDCities із дослідження міського харчового середовища та оцінювання вмісту трансжирів, натрію і калію у найпоширеніших продуктах, які споживають українці. 

“Пілотним містом став Львів. Там були відібрані 120 зразків продуктів: у супермаркетах та закладах громадського харчування. Їхній склад був детально проаналізований. З’ясувалося, що у понад 30% протестованих продуктів кількість трансжирів перевищує встановлене нормативно-правовими актами допустиме значення”, – йдеться у повідомленні. 

Серед вуличної їжі трансжирів найбільше у піці, паніні, донерах, фалафелі, круасанах та тістечках; серед магазинних продуктів – у тортах, печиві, десертах на основі молочних продуктів, морозиві, заморожених продуктах, маргарині, сирі та переробленому м’ясі.

Згідно з дослідженням ВООЗ, трансжири або трансжирні кислоти — це ненасичені жирні кислоти, які надходять з промислових або природних джерел.

Понад 278 тисяч смертей щороку в усьому світі можна пояснити споживанням промислово вироблених трансжирів. Вони закупорюють артерії, збільшуючи ризик серцевих нападів і смертей.

“Промислово вироблений трансжир можна знайти в маргарині, овочевому жирі, топленому маслі, смаженій їжі та хлібобулочних виробах, таких як крекери, печиво та пироги. Запечена та смажена вулична та ресторанна їжа часто містить трансжири промислового виробництва”, – сказано в дослідженні. 

Зазначається, що трансжири також можна знайти природним чином у м’ясних і молочних продуктах деяких тварин (наприклад, корів, овець, кіз). При цьому трансжири, як промислового, так і природного походження, однаково шкідливі.

У ВООЗ наголошують, що промислово вироблені трансжири можна усунути та замінити більш здоровими жирами чи оліями без зміни вартості, смаку чи доступності їжі.

Джерело: УНІАН

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/picza-i-torty-mozhut-vbyty-u-moz-rozpovily-yaka-yizha-pidvyshhuye-ryzyk-smerti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН