Виробництво біометану має потенціал потужного зростання – Герус

Виробництво біометану має потенціал потужного зростання – Герус
Фото: з відкритих джерел

Біометановий сектор в Україні має великий потенціал, адже державою створені стимули для збільшення виробництва цього газу.

Про це заявив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус під час Першого українського форуму з біометану, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні ми розуміємо актуальність питання диверсифікації виробництва енергетичних ресурсів. Торгівля біометаном має стати складовою газового ринку. В аграрному секторі створені всі можливості для виробництва біометану», – сказав Герус.

За словами голови комітету, парламент створив правову базу для стимулювання розвитку цього напрямку. Наприклад, надана можливість виробникам біометану виходити на європейський ринок, де ціна цього палива є преміальною як енергоресурсу з відновлюваних джерел енергії.

Відповідний закон, який дозволяє українським виробникам біометану експортувати продукт на європейські ринки та долучитися до відповідної європейської мережі, вже прийнято.

«Ми провели роботу разом із Податковим комітетом Верховної Ради, член нашого комітету Андрій Жупанин був одним із лідерів процесу. Дозвіл експортувати біометан у Європу – це ще один поштовх для розвитку виробництва цього газу в Україні», – сказав Герус.

Він наголосив, що від розвитку виробництва і продажу біометану виграють як безпосередньо залучені до цього компанії, так і Державний бюджет України, адже експорт забезпечує зростання валютної виручки та сприяє макрофінансовій стабільності.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyrobnycztvo-biometanu-maye-potenczial-potuzhnogo-zrostannya-gerus
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати