Після Брекзіту Україна різко збільшила експорт фруктів, ягід та горіхів до Великобританії.

Після Брекзіту Україна різко збільшила експорт фруктів, ягід та горіхів до Великобританії.
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, після виходу Великобританії з Євросоюзу, більшість країн ЄС знизили постачання свіжих овочів, фруктів, ягід та горіхів до цієї країни. Проте на експорті фруктів, ягід та горіхів з України до Великої Британії Брекзіт позначився позитивно.

Зокрема, за перші 10 місяців 2021 року обсяг експортної виручки України від постачання плодової продукції до Великобританії зріс відразу в 2,4 рази і досяг рекордних $4,9 млн. При цьому виросло експортне постачання замороженої малини, яке, проте, не було головною статтею українського експорту до цього регіону. Лідером по виручці залишався волоський горіх (ядро), на який у зазначений період припало близько 63% всіх експортних надходжень. Виторг українських експортерів ядра волоського горіха до Великобританії в січні-жовтні 2021 року зріс у 3,3 раза по відношенню до 2020 року, а обсяги поставок – у 3,7 разу до 590 тонн.

Друге місце за обсягом виручки займала свіжа лохина, яка принесла українським експортерам на 65% більше грошей. До речі, обсяги поставок свіжої лохини теж зросли на 65%, що говорить про стабільність ціни на неї. Загалом до Великобританії було поставлено 217 тонн української лохини. У менш значних обсягах поставлялися заморожені ягоди (малина, чорниця та суниця садова), а також свіжий кавун.

При цьому зазначимо, що Україна за 10 місяців 2021 року вперше за тривалий час не поставила жодного кілограму яблук у Велику Британію. А у 2019 році, наприклад, обсяг експорту українського яблука до цієї країни за 10 місяців перевищував 700 тонн! Також Україна припинила постачати до Великобританії черешню та волоський горіх у шкаралупі, а експорт кавуна обвалився до мізерних 9 тонн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pislya-breksytu-ukrayina-rizko-zbilshyla-eksport-fruktiv-yagid-ta-gorihiv-do-velykobrytaniyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН