Tempo950x100

Tempo300x100

Площа зданих в оренду сільгоспземель у листопаді перевищила площу проданих у 4 рази

Площа зданих в оренду сільгоспземель у листопаді перевищила площу проданих у 4 рази
Фото: з відкритих джерел

Загальна площа сільгоспземель, переданих в оренду в листопаді 2023 року, у чотири рази перевищила площу проданих земель і склала 68,7 тис. га проти 17,3 тис. га відповідно.

Про це йдеться у звіті про стан ринку земель в Україні, підготовлений Київською школою економіки (KSE) за підтримки Програми USAID АГРО, передає Інтерфакс-Україна.

Аналітики зазначили, що серед 63,8 тис. угод із сільгоспземлі, укладених у листопаді 2023, переважали оренда – 27,0 тис. га, успадкування – 25,8 тис. га та купівля/продаж – понад 7,8 тис. га. Крім того, у листопаді 2023 року було зафіксовано 88 випадків передачі сільгоспділянок в іпотеці сукупною площею 399 га.

За інформацією KSE, у листопаді 2023 року було встановлено рекорд з передачі в оренду комунальних сільгоспземель – через онлайн-аукціони на платформі Prozorro.

“Листопад став третім поспіль місяцем, в якому встановлюється рекорд із передачі в оренду комунальних сільгоспземель. Якщо середньомісячний показник з початку 2023 року станом на початок листопада становив 290 ділянок сукупною площею 2,9 тис. га, то в листопаді було передано 565 ділянок сукупною площею 4,9 тис. га”, – йдеться у звіті.

За весь час проведення земельних торгів на платформі “Prozorro.Продажі” середньозважена ціна оренди становить 8,9 тис. грн, за середньозваженої стартової ціни в 2,4 тис. грн/га. Отже, земельні аукціони на платформі Prozorro. Продажі є ефективним і прозорим механізмом для передачі в оренду комунальних земель, зробили висновок аналітики KSE.

Вони вказали, що доходи громад від використання та обігу земель сільгосппризначення досягли 14% від сукупних надходжень місцевих бюджетів. Найбільшу частину податкових надходжень громад земля генерує у Кіровоградській (30%), Одеській (19%) та Полтавській (19%) областях.

Усього з моменту відкриття земельного ринку було укладено 187,7 тис. угод купівлі-продажу сукупною площею понад 412,6 тис. га, що становить 0,99% площі всіх сільськогосподарських земель України. При цьому ціни на всі сільгоспземлі в листопаді 2023 року майже не змінилися порівняно з попереднім місяцем, коли середньозважена ціна одного гектара за такими угодами склала 37,95 тис. грн. Гектар “товарної” землі продавався за вищою ціною – 39,43 тис. грн/га.

Водночас, ціни на оренду сільгоспземлі на земельних торгах у листопаді 2023 року зросли порівняно з жовтнем на 26,4%, до 8,4 тис. грн/га.

“У доларовому еквіваленті ціни на землю демонструють невелике зростання через зміцнення гривні до долара”, – пояснили тенденцію у KSE. 

Джерело: biz.censor.net

Перегляди: 23
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ploshha-zdanyh-v-orendu-silgospzemel-u-lystopadi-perevyshhyla-ploshhu-prodanyh-u-4-razy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН