Погода влітку в Європі може мати негативний вплив на врожай

Погода влітку в Європі може мати негативний вплив на врожай
Фото: з відкритих джерел

Літо в Європі буде спекотнішим, ніж зазвичай, із вищим ризиком посухи та хвиль спеки після того, як теплий травень продовжить тенденцію рекордно високих глобальних температур 10 місяців поспіль, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

«Температура поверхні моря в Північній Атлантиці підскочила до найвищого рівня принаймні за 40 років, натякаючи на те, що літо буде незвичайно спекотним. З середини серпня очікуються дуже сухі умови, що збільшує ризик хвиль спеки та посухи», – повідомили у Atmospheric G2.

Літо 2024 року бути таким же поганим для сільськогосподарських культур, як літо 2022 року, найспекотніше за всю історію Великої Британії з температурою понад 40ºC.

Прискорення глобального потепління також є причиною екстремальної погоди.

За даними Meteo France, протягом наступних трьох місяців у Франції очікується температура вище середньої.

За даними Atmospheric G2, Іспанія та Італія належать до країн, де в травні очікується температура вище середньої. У Великій Британії очікується те саме, хоча, згідно з даними Метеорологічної служби, до кінця квітня температура має опуститися ближче до середнього значення.

У Скандинавії температура в травні буде трохи нижчою, ніж зазвичай.

Сільськогосподарські культури в більшій частині Європи виграли від спекотніших умов після того, як волога зима перезволожила поля та затримала сівбу пшениці.

Проте ключові сільськогосподарські регіони в Україні зазнали негативного впливу через високі температури.

Згідно з прогнозами Commodity Weather Group, до травня лише 50% посівів у Чорноморському регіоні отримає незначне полегшення від високих температур.

Джерело: УкрАгроКонсалт

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pogoda-vlitku-v-yevropi-mozhe-maty-negatyvnyj-vplyv-na-vrozhaj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати