Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю

Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю
Фото: з відкритих джерел

Польські фермери вже передчувають проблеми: кажуть, не буде кому збирати врожай. Вони називають однією з проблем для економіки Польщі нові мобілізаційні закони в Україні, зокрема, зниження порогу призовного віку з 27 років до 25.

Фермери Польщі кажуть, що без українців їм не впоратись

За словами підприємця з басейну Гроєца, цього року може виникнути проблема з пошуком достатньої кількості працівників для збору врожаю полуниці. Що стосується сезонних працівників, то ситуація ставатиме дедалі складнішою і торкнеться всієї польської економіки, пише sad24.pl.

“Почнемо з того, що кількість садів і плантацій збільшується, але кількість працівників не збільшується. Не потрібно великої математики, щоб з’ясувати, яким буде ефект. Думаю, садівники зі мною погодяться”, – каже Цезарій Сигоцький, власник агентства з працевлаштування CZARSTON, який працює в галузі вже 25 років.

Він вважає, що якщо говорити про полуницю, то в цьому сезоні буде дефіцит працівників, і він буде дуже відчутним. “Якщо не буде заморозків та інших аномалій, на кущах залишиться 40% плодів. Я не лякаю – я просто попереджаю вас, виходячи зі своїх спостережень і досвіду”, – додає підприємець.

На початку квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який знижує призовний вік для чоловіків з 27 до 25 років. В результаті сотні тисяч молодих чоловіків не можуть виїхати з країни.

Експерт каже, що нині на фермах працюють або підлітки, або чоловіки старші 60 років, яких не стосується мобілізація.
“Ми вже відчуваємо правила, які обговорюємо. На жаль, буде ще гірше”, – додає Сигоцький.

Майже 5 тисяч українців нелегально працювало в Польщі торік

За даними Національної інспекції праці (PIP), у 2023 році майже 4,8 тисячі українців у Польщі працювали нелегально. Найбільше таких випадків виявлено в будівельній галузі, повідомляє Міграційна платформа EWL.

У 2023 році інспектори здійснили 9,1 тис. перевірок легальності працевлаштування іноземців. Також провели 39,4 тис. перевірок законності доручення роботи. Найбільше стосувалося громадян України – 29,6 тис. Під час перевірок на нелегальних роботах торік виявили 4747 громадян України (в 2022 році – це було 3948 громадян України).

Кожен четвертий нелегально працевлаштований українець працював на будівництві. Також багато громадян України виконували роботу незаконно у сфері адміністративних послуг, через агентства тимчасової зайнятості, у промисловій переробці та в галузі розміщення та харчування.

Під час перевірок найчастіше виявляли такі порушення: відсутність необхідного дозволу на працевлаштування, виконання роботи на іншій посаді чи на умовах, відмінних від зазначених у дозволі на роботу, неукладення обов’язкових трудових або цивільно-правових договорів.

Також в інспекції повідомили, що у 2023 році від українців отримали 2,6 тис. скарг від громадян України. Це майже вдвічі більше, ніж у 2022 році. Найчастіше вони стосувалися невиплати заробітної плати або невиплати мінімальної погодинної ставки за цивільно-правовими договорами. Громадяни України також повідомляли про відсутність необхідного трудового договору.

Джерело:”Експрес”

Перегляди: 23
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polyaky-bidkayutsya-shho-cherez-mobilizaczijni-zakony-v-ukrayini-u-nyh-ne-bude-komu-zbyraty-polunyczyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати