Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю

Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю
Фото: з відкритих джерел

Польські фермери вже передчувають проблеми: кажуть, не буде кому збирати врожай. Вони називають однією з проблем для економіки Польщі нові мобілізаційні закони в Україні, зокрема, зниження порогу призовного віку з 27 років до 25.

Фермери Польщі кажуть, що без українців їм не впоратись

За словами підприємця з басейну Гроєца, цього року може виникнути проблема з пошуком достатньої кількості працівників для збору врожаю полуниці. Що стосується сезонних працівників, то ситуація ставатиме дедалі складнішою і торкнеться всієї польської економіки, пише sad24.pl.

“Почнемо з того, що кількість садів і плантацій збільшується, але кількість працівників не збільшується. Не потрібно великої математики, щоб з’ясувати, яким буде ефект. Думаю, садівники зі мною погодяться”, – каже Цезарій Сигоцький, власник агентства з працевлаштування CZARSTON, який працює в галузі вже 25 років.

Він вважає, що якщо говорити про полуницю, то в цьому сезоні буде дефіцит працівників, і він буде дуже відчутним. “Якщо не буде заморозків та інших аномалій, на кущах залишиться 40% плодів. Я не лякаю – я просто попереджаю вас, виходячи зі своїх спостережень і досвіду”, – додає підприємець.

На початку квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який знижує призовний вік для чоловіків з 27 до 25 років. В результаті сотні тисяч молодих чоловіків не можуть виїхати з країни.

Експерт каже, що нині на фермах працюють або підлітки, або чоловіки старші 60 років, яких не стосується мобілізація.
“Ми вже відчуваємо правила, які обговорюємо. На жаль, буде ще гірше”, – додає Сигоцький.

Майже 5 тисяч українців нелегально працювало в Польщі торік

За даними Національної інспекції праці (PIP), у 2023 році майже 4,8 тисячі українців у Польщі працювали нелегально. Найбільше таких випадків виявлено в будівельній галузі, повідомляє Міграційна платформа EWL.

У 2023 році інспектори здійснили 9,1 тис. перевірок легальності працевлаштування іноземців. Також провели 39,4 тис. перевірок законності доручення роботи. Найбільше стосувалося громадян України – 29,6 тис. Під час перевірок на нелегальних роботах торік виявили 4747 громадян України (в 2022 році – це було 3948 громадян України).

Кожен четвертий нелегально працевлаштований українець працював на будівництві. Також багато громадян України виконували роботу незаконно у сфері адміністративних послуг, через агентства тимчасової зайнятості, у промисловій переробці та в галузі розміщення та харчування.

Під час перевірок найчастіше виявляли такі порушення: відсутність необхідного дозволу на працевлаштування, виконання роботи на іншій посаді чи на умовах, відмінних від зазначених у дозволі на роботу, неукладення обов’язкових трудових або цивільно-правових договорів.

Також в інспекції повідомили, що у 2023 році від українців отримали 2,6 тис. скарг від громадян України. Це майже вдвічі більше, ніж у 2022 році. Найчастіше вони стосувалися невиплати заробітної плати або невиплати мінімальної погодинної ставки за цивільно-правовими договорами. Громадяни України також повідомляли про відсутність необхідного трудового договору.

Джерело:”Експрес”

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polyaky-bidkayutsya-shho-cherez-mobilizaczijni-zakony-v-ukrayini-u-nyh-ne-bude-komu-zbyraty-polunyczyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН