182818
178171

Портативна ручка дозволить виявити фальшування м’яса за 15 секунд

Фальшування з м’ясною та рибною продукцією щорічно обходиться споживачам по всьому світу в мільярди доларів. Крім того, неправильне маркування продуктів може викликати проблеми у людей з алергією, релігійними або культурними обмеженнями. Поточні методи виявлення цього шахрайства, хоча і точні, але працюють повільніше, ніж хотілося б перевіряючим посадовим особам. Для цього розробники оптимізували свою портативну ручку MasSpec Pen для дослідження поширених типів м’яса і риби протягом 15 секунд.

Новини про шахрайство з харчовими продуктами, наприклад про заміну яловичини кониною і про заміну на більш дешеву рибу, що позначається як філе преміум-класу, змусили людей задатися питанням, чи дійсно те, що на етикетці, знаходиться в упаковці. Щоб боротися з фальсифікацією харчових продуктів, органи державної влади проводять регулярні вибіркові перевірки цих продуктів. Хоча сучасні молекулярні методи, такі як полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), є дуже точними, ці аналізи можуть зайняти від декількох годин до днів і часто виконуються у віддалених лабораторіях. Раніше були розроблені більш прямі методи аналізу харчових продуктів на місці з мас-спектрометрією, що використовують кількості молекулярних компонентів для перевірки джерел м’яса, але вони також руйнували зразки під час процесу або під час необхідних етапів підготовки зразків. 

Дослідники використовували MasSpec Pen для вивчення молекулярного складу яловичини, курки, свинини, баранини, оленини і п’яти поширених видів риб, зібраних в продуктових магазинах. Після того, як наконечник пристрою притискається до зразка, вивільняється крапля розчинника об’ємом 20 мкл, що виділяє достатню кількість молекул протягом трьох секунд для точного аналізу за допомогою мас-спектрометрії. Весь процес займає 15 секунд, не вимагає попередньої обробки, а рідинна екстракція не пошкоджує поверхні зразків. Потім команда розробила моделі аутентифікації, використовуючи унікальні зразки ідентифікованих молекул, включаючи карнозин, ансерін, бурштинову кислоту, ксантин і таурин, щоб відрізнити чисті види м’яса і кілька видів риб. Застосувавши свої моделі для аналізу тестових наборів м’яса і риби, розробники отримали для всіх зразків 100-відсоткову точність визначення джерела білка, що не поступається поточному методу ПЛР і приблизно в 720 разів швидше. Дослідники говорять, що вони планують поширити цей метод на інші м’ясні продукти і інтегрувати MasSpec Pen в портативний мас-спектрометр для аутентифікації м’яса на місці.

Джерело: meatnews.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Скільки вина імпортувала Україна з початку року

У січні-лютому цього року Україна імпортувала вина виноградного на 19,9 млн доларів. Про це свідчать дані Державної митної служби, передає УНН.

Традиційно найбільшим постачальником вина в Україну є Італія. У січні-лютому цього року Україна завезла італійського вина на 6,9 млн доларів.

Друге місце у списку належить Франції (3,1 млн дол.), третє — Німеччині (2,3 млн дол.).

З інших країн Україна імпортувала вина на 7,4 млн доларів. При цьому, експорт вина Україною сягнув 1,4 млн дол.

Ваш вибір 'Подобається'.


Від приватизації спиртзаводів бюджет отримає 500 млн грн у першому кварталі

Про це повідомив у Фейсбуці Фонд державного майна України.

У Фонді додали, що з демонополізацією спиртової галузі протягом січня-березня конкурувала лише приватизація нерухомості у столиці. За будівлю біля Центрального автовокзалу Києва переможець торгів сплатив 90 млн гривень.

Загалом, п'ятірка найрезультативнішних аукціонів першого кварталу виглядає так: Мишковицьке місце провадження діяльності (МПД) і зберігання спирту — 181 млн грн; Луцьке МПД — 108,48 млн грн; Дубов’язівське МПД — 108 млн грн, Вишняківське МПД — 101,21 млн грн; адміністративна будівля у Києві — 90 млн грн.

Немає опису світлини.Ціни на кукурудзу продовжують опускатися

Різке падіння цін на нафту на 5% прискорило зниження ф’ючерсів на кукурудзу, які дешевшають після значного зростання минулого тижня.

За дві торгових сесії травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали на 1,8% до 217,7 $/т, проте від подальшого зниження їх утримали дані про збільшення експорту.

За даними МСГ США, протягом тижня було проінспектовано з метою експорту 1,91 млн т кукурудзи, що на 11% перевищує показник попереднього тижня, насамперед, завдяки раніше проданим до Китаю партій зерна. Загалом за 7 місяців 2020/21 МР проінспектовано на експорт 35,6 млн т кукурудзи, що складає 54% від прогнозованих USDA 66 млн т. Щоб вийти на прогнозні показники, експортерам потрібно щотижня відвантажувати 1,38 млн т кукурудзи, що виглядає доволі реальним.

В кукурудзяному поясі США тепла погода 17-20 оС з незначними періодичними опадами дозволить прискорити сівбу кукурудзи. Станом на 4 квітня кукурудзою засіяно 2% площ, що відповідає середньому 5-річному показнику.

В Україні після незначного коригування у четвер ціни на кукурудзу в порту опустилися до 244-247 $/т або 7750-7900 грн/т під тиском зниження цін на пшеницю до рівня 220-227 $/т або 7000-7250 грн/т в порту та 6800-6900 грн/т з доставкою на млин.  

Переробники пропонують за кукурудзу 7400-7550 грн/т з доставкою на завод, що посилює конкуренцію з експортерами.

За тиждень експорт кукурудзи збільшився на 43% до 722 тис т, а загалом у сезоні сягнув 16,6 млн т, що на 30% поступається торішнім темпам. До завершення сезону потрібно експортувати ще 7,4 млн т кукурудзи, або 570 тис т щотижня, що майже нереально буде зробити з огляду на високі ціни пропозицій та низький експортний попит.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Боротьба з агрорейдерством: необхідні реформи у правоохоронній і судовій системах

На цьому під  час антирейдерського форуму «Захист аграріїв в умовах відкриття ринку земель» наголосив заступник голови ВАР Михайло Соколов, передає прес-служба ВАР.

Заступник голови ВАР акцентував увагу на як на позитивних змінах у даному напрямку, так і на тих моментах, які потребують удосконалення. Зокрема, відзначив зміни на краще у роботі антирейдерської комісії Міністерства юстиції.

«Маю сказати, що ми бачимо зміни на краще. І для нас першим таким дзвіночком стала зміна позиції так званої антирейдерської комісії Мін’юсту. Нещодавно трапився випадок, коли низка наших підприємств постраждали у шахрайській схемі, яка поки що не заблокована законодавством. І ми побачили, що антирейдерська комісія Мін’юсту реально стала на бік постраждалих і знайшла спосіб їх захистити, хоча формально могла б цього не робити», — зауважив Михайло Соколов.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фонд держмайна оголосив про перший аукціон в рамках приватизації комбінатів хлібопродуктів

Про це повідомляє прес-служба Фонду держмайна.

Відзначається, що Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів займається виробництвом продуктів борошномельно-круп'яної промисловості та кормів для тварин, що утримуються на фермах, а також оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням, кормами для тварин тощо.

Об'єкт приватизації складається з декількох будівель і споруд загальною площею 79,8 тис. кв. м, серед яких: адміністративна будівля з їдальнею, пекарні, елеватори, млинзавод, лабораторія, склади, цехи, гаражі та інші господарські споруди.

Також є технологічне обладнання та необхідні комунікації: водопостачання, електропостачання, каналізація, під'їзні шляхи.

Стартова ціна - 187 637 810 грн.

Також підкреслюється, що Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів стане першим об'єктом в рамках приватизації державних комбінатів хлібопродуктів (КХП).

Джерело: Бізнес-Цензор

Ваш вибір 'Нічого сказати'.