Посуха в Україні заважає сівбі озимини, але сприяє зниженню собівартості кукурудзи

Посуха в Україні заважає сівбі озимини, але сприяє зниженню собівартості кукурудзи
Фото: з відкритих джерел

В Україні спостерігається посуха, через яку вже частково втрачені осінні посіви озимих. Проте тривала відсутність опадів сприяє активному темпу збиральної кампанії та високим показникам якості зерна кукурудзи.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“Прогнозна модель не показує опадів в Україні у найближчий час. Тому вологість зерна кукурудзи залишиться низькою, в середньому 17-20%, в той час як минулого сезону показник становив 30-35%. Це буде сприяти зниженню собівартості зерна кукурудзи, оскільки для зібраного врожаю буде достатньо одного циклу сушки. На початку жовтня аграрії активізують збирання кукурудзи, бо закінчать жнива соняшника та сої”, – розповіли у “ПУСК”.

Обстріли портів Одеси та Дунаю гальмують експорт кукурудзи. Українська зернова користується попитом з боку Китаю, виключно на базисі СIF, з поставкою у жовтні-грудні за умовною ціною 250$/т.

Наразі по всім базисам щотижня цінники на українську кукурудзу втрачають 3-5$/т. Пропозиція зернової висока, але логістичні проблеми є  і надалі будуть чинником падіння цін на кукурудзу, особливо під час розгортання збиральної кампанії.

Вже за тиждень можна очікувати наступний рівень цін за 1 тонну кукурудзи: СРТ річкові порти – 140-150$, DAP кордон – 145-155$.

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/posuha-v-ukrayini-zavazhaye-sivbi-ozymyny-ale-spryyaye-znyzhennyu-sobivartosti-kukurudzy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати