Повномасштабна війна для агросектору стала каталізатором переосмислення бізнес-процесів

Повномасштабна війна для агросектору стала каталізатором переосмислення бізнес-процесів
Фото: з відкритих джерел

“Повномасштабна війна для агросектору стала каталізатором переосмислення бізнес-процесів”, – зазначив генеральний директор ІМК та президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Наразі українські аграрії знаходяться в ситуації, коли зовнішні ринки не сприяють збуту культур, цьогоріч прогнозується висока врожайність в країнах, що займають провідні позиції на світових ринках, стабільними залишатимуться логістичні проблеми на західному кордоні. В такій критичній ситуації варто йти вже відомими відпрацьованими траєкторіям з командою, що давно знає, що робити. 

Крім цього, треба звикати налагоджувати співпрацю з банками та великими міжнародними фінансовими організаціями, почати дивитися в напрямку створення проєктів по переробці.  

Залишається відкритим й питання євроінтеграції агросектору.  До цього часу в ЄС існувало правило – хто приєднується, той повністю перелаштовується на європейську аграрну політику за деякими невеликими винятками. Щодо України це буде дещо інакше, оскільки вона, на відміну від Польщі, не буде одразу повністю інтегрована, це буде тривалий процес. 

“Спочатку нас чекає Ukraine Facility як підготовчий процес, потім стартує новий бюджетний період ЄС, під час якого для України можуть виділити кошти для інфраструктурного розвитку. Й десь в 2035 році ми повністю інтегруємося. Однак, за цей період в 10 років у ЄС, скоріш за все, зміниться аграрна політика, бо зараз країни-члени активно протестують проти Common Agricultural Policy у зв’язку з неконкурентоспроможністю на глобальних ринках. Тож для ЄС наступні 10 років стануть періодом переосмислення підходів, пошуку шляхів, як зробити більш вигідним агробізнес”, – розповів Алекс Ліссітса.

                   

Перегляди: 23
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/povnomasshtabna-vijna-dlya-agrosektoru-stala-katalizatorom-pereosmyslennya-biznes-proczesiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати