Рання весна та пізні заморозки вже відбились на майбутньому урожаї яблук

Рання весна та пізні заморозки вже відбились на майбутньому урожаї яблук
Фото: з відкритих джерел

У Центральній Україні та на Поділлі експерти прогнозують найбільші втрати урожаю яблук внаслідок заморозків цієї весни, подекуди вони можуть скласти 30-40%.

Про це в коментарі AgroTimes розповів Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit, одного з найбільших експортера фруктів.

«Буковина зазнала менших втрат, особливо сади, які розташовані на пагорбах, – зазначив він. – Закарпаття поки що йде по сезону майже без втрат. Звісно, що ще зарано говорити про прогнози врожайності, бо ще буде природне червневе опадання яблук, можливі й інші катаклізми, як то гради, але за сталих, стандартних умов, ми вже бачимо, що урожай може бути меншим на 10-20% від звичайного».

За його словами, експортний потенціал також буде залежати великою мірою від якості яблук, оскільки заморозки могли вразити частину яблук, які залишаться до збору врожаю на дереві. Відмінності також будуть і по сортах.

«Ми спостерігаємо, що яблука сорту Роял Гала постраждали найменше, частина Голдену буде з сіткою на шкірці, деякі сорти будуть з морозними кільцями. Таке пошкоджене яблуко буде одразу спрямовуватися на переробку», – сказав експерт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rannya-vesna-ta-pizni-zamorozky-vzhe-vidbylys-na-majbutnomu-urozhayi-yabluk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати