Рейтинг світових харчових стартапів 2024: «вулканічне» м’ясо, хліб з міцелію та какао з дріжджів

Рейтинг світових харчових стартапів 2024: «вулканічне» м’ясо, хліб з міцелію та какао з дріжджів
Фото: з відкритих джерел

Харчові компанії Nature’s Fynd, Ÿnsect, Nobell Foods та PLANET A FOODS очолили рейтинг FoodTech 500 – перший у світі список найбільш інноваційних та піонерських стартапів, які працюють над створенням більш сталої та справедливої ​​продовольчої системи.

Image 30

Першим у глобальному рейтингу є Nature’s Fynd – чиказький харчовий технологічний стартап, який вирощує поживний білок нетваринного походження під назвою Fy™. Інгредієнт народився в результаті дослідження, проведеного для NASA щодо штаму грибка, знайденого в гейзерах Єллоустонського національного парку, під назвою Fusarium strain flavolapis. 

У січні минулого року Nature’s Fynd представив перші у світі йогурти на основі грибків, а до цього  випустив вершкові сири й “вулканічне” м’ясо, які продають в американських мережах Sprouts and Whole Foods.

Третє місце у FoodTech 500 завоювала Ÿnsect, яка є одним зі світових лідерів у виробництві натуральних білків із комах.

Компанія зі штаб-квартирою у Франції раніше залучила 155 млн євро фінансування, і, можливо, годуватиме інноваційними стравами жителів Європи.  Принаймні, таку можливість уже отримали британці.

Meati Foods займає шосту позицію у рейтингу FoodTech 500 та є третім найінноваційнішим у світі стартапом, що займається виробництвом їжі. 

Компанія уже доволі гучно заявила про себе на ринку альтернативної їжі. Зокрема, вона створила м’ясне філе з міцелію. Під час запуску передзамовлення на “курячі” їх розкупили менш ніж за 24 години.

Цільне м’ясо Meati з ферментованого міцелію структуроване як звичайні шматки тваринного аналога. Воно містить 18 г повноцінного білка та незначну кількість жиру.

Дев’ятий у рейтингу – Nobell Foods – ще один стартап, який фінансує інвестиційний підрозділ Білла Гейтса. Загальний обсяг фінансування стартапу перевищує $100 млн.

Компанія спеціалізується на “програмуванні” соєвих бобів для виробництва молочного білка – казеїну. З нього вже вдалося створити веганську моцарелу та сир чедер, які плавляться як справжній тваринний сир.

Закриває десятку лідерів FoodTech 500 німецький стартап PLANET A FOODS, який розробив процес бродіння, що перетворює побічні продукти на інгредієнти вищої цінності – пальмову олію та какао.

Як сировину Planet A використовує патоку (що є відходами від виробництва цукру). Патока живить олійний штам дріжджів, здатний виробляти, наприклад, еквівалент какао-масла.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 107
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rejtyng-svitovyh-harchovyh-startapiv-2024-vulkanichne-myaso-hlib-z-miczeliyu-ta-kakao-z-drizhdzhiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати