Рекордно високі ціни на банани в Україні та Польщі: у чому причина

Рекордно високі ціни на банани в Україні та Польщі: у чому причина
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на банани в країнах Східної Європи зараз знаходяться на рекордно високому рівні для цього періоду року. І хоча перевищення попередніх рекордних рівнів цін порівняно невелике, воно чинить негативний вплив на перспективи споживання.

«Можна відзначити дві головні причини зростання цін на банани в Східній Європі цього року. Перша – це кліматичні зміни, які негативно впливають на обсяги виробництва цих фруктів у країнах Центральної Америки. Як наслідок, попит на банани з Еквадору, який є основним постачальником банана в Україну та інші країни регіону, різко зріс, що призвело до зростання цін в Еквадорі. Друга причина – це порівняно високі ціни на яблука, що дає змогу роздрібній та оптовій торгівлі підвищувати й ціни на банани”, – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

В Україні оптова ціна за 1 кг бананів сягнула $1,26 долара США за кг і перевищила торішній рекорд у $1,23 за кг. Зазвичай саме в Україні найнижчі ціни на банани в регіоні, проте агресія Росії призвела до блокування портів, що різко накрутило ціни на місцевому ринку, тому що банан ввозиться тепер в Україну з портів інших країн.

Роздрібні ж ціни на банани в Україні коливаються від $1,7 до 1,8 за кг.

У Польщі оптова ціна за 1 кг бананів сягнула $1,35 за кг порівняно зі звичайними для цього часу $1,1-1,2 долара і рекордом минулого року в $1,27.

Як правило, у травні починається сезонне зниження рівня попиту на банани й цін на них на ринках Східної Європи. Однак цього сезону оптовики не впевнені, що воно буде відчутним з огляду на високий попит на банан з Еквадору.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rekordno-vysoki-cziny-na-banany-v-ukrayini-ta-polshhi-u-chomu-prychyna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати