рф прагне значних поступок від Заходу в обмін на розблокування “зернової угоди”, – ISW

рф прагне значних поступок від Заходу в обмін на розблокування “зернової угоди”, – ISW
Фото: з відкритих джерел

кремль продовжує висловлювати своє небажання повертатися до Чорноморської зернової ініціативи при відсутності значних поступок з боку Заходу.

Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

В інституті нагадали, що 4 серпня кремль оприлюднив спільну заяву з офіційною назвою “Африканська мирна ініціатива”. Заяві передувала зустріч 28 липня президента рф володимира путіна з африканськими лідерами.

У документі йдеться про те, що африканські лідери закликали до конкретних кроків з усунення перешкод для експорту російського зерна і добрив, а також до вивільнення і доставки до африканських країн 200 тисяч тонн російських добрив, які застрягли в європейських портах.

“Ці заклики свідчать про те, що африканські лідери підтримують умови росії щодо відродження Чорноморської зернової ініціативи”, – наголосили аналітики інституту.

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив 4 серпня, що США продовжать робити “все необхідне” для того, щоб рф могла вільно експортувати продовольство на світовий ринок при умові, якщо вона буде готова відродити “зернову угоду” та дозволити Україні безпечно експортувати зерно через Чорне море. У відповідь на заяву Блінкена речник кремля дмитро пєсков заявив, що як тільки Штати виконають умови рф, “угода буде негайно відновлена”.

“Ці заяви не дають чіткого уявлення про те, що рф має намір приєднатися до Чорноморської зернової ініціативи та прагне змусити Захід скасувати обмеження на її власний експорт”, – резюмували в ISW.

Безкоштовне зерно від рф для Африки: що пообіцяв диктатор

На економічному форумі “росія-Африка” 27 липня президент рф володимир путін заявив, що рф у найближчі три-чотири місяці, буде готова безоплатно надати Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, ЦАР, Еритреї по 25-50 тисяч тонн зерна. При цьому він анонсував і безкоштовну доставку продукції.

Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва, відповідаючи на пропозицію російського диктатора володимира путіна безкоштовно відправити до Африки продовольство, заявив, що країна не потребує додаткового зерна, адже проблем з поставками немає.

Делегати багатьох африканських країн  закликали відновити «зернову угоду», яка дозволяла експортувати українську продукцію морем. росія зірвала Чорноморську зернову ініціативу, вийшовши з неї в односторонньому порядку.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш сказав, що невелика кількість пожертвувань не виправить драматичного впливу завершення зернової угоди, яка дозволяла безпечно експортувати українське продовольство.

У США також вважають, що обіцянки путіна про безкоштовне зерно для кількох країн Африки не врятують ситуації, яка склалася через вихід країни-агресорки із зернової угоди. 

Зауважимо, що росія краде зерно з окупованої території України. Днями представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що країна-агресорка має задачу продавати це продовольство в Африку та Азію. Про це свідчать ракетні удари по Одеській області. Таким чином росіяни намагаються знищити українську портову інфраструктуру.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rf-pragne-znachnyh-postupok-vid-zahodu-v-obmin-na-rozblokuvannya-zernovoyi-ugody-isw
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Вересня

    Обсяг експорту українського зерна на 3 млн тонн перевищує минулорічнй

    Українці варять у Таїланді шоколад зі смаком борщу. Без м’яса

    Кредити на розвиток отримали більше 10 тисяч агропідприємств

    Від Єгипту до Індонезії: український коридор забезпечив транспортування 46 тисяч тонн зернових вантажів 

    Посуха в Україні загрожує наступному урожаю зернових

    Аграрії зможуть отримати обладнання для створення карт врожайності: як взяти участь у програмі

    Експорт кукурудзи з України може скоротитися вдвічі

    Китай неохоче купує українську соняшникову олію і шрот

    Аграрії встигнуть посіяти озиму пшеницю на прогнозованих 4,5-5 млн га, незважаючи на відставання в темпах посівної – Мінагрополітики

    Один з найбільших в Україні виробників хлібобулочних виробів отримав  “енергетичний” кредит на 60 млн грн

    БІЛЬШЕ НОВИН