Ринок кукурудзи у другій половині сезону буде дуже цікавим

Ринок кукурудзи у другій половині сезону буде дуже цікавим
Фото: з відкритих джерел

За прогнозами, світове виробництво кукурудзи у 2022/23 МР зменшиться у порівнянні з попереднім сезоном з 1,217 до 1,168 млрд т, але перевищить 1,13 млрд т сезону 2020/21. Проте затримка збирання кукурудзи в Україні та сівби в Аргентині через посуху найближчим часом може призвести до коригування прогнозів.

В грудневому звіті USDA оцінка врожаю для України точно буде знижена, оскільки станом на 1 грудня внаслідок несприятливої погоди обмолочено лише 2,5 млн га або 60% площ, з яких зібрано 15,5 млн т кукурудзи з врожайністю 6,13 т/га. Кілька сухих та морозних днів на цьому тижні дозволили відновити збирання, але вчора знову випав сніг, а в найближчі дні температура підвищиться і до снігу додасться ще й дощ.

У листопаді USDA оцінив урожай в Україні у 31,5 млн т, але навіть якщо аграрії обмолотять всі посіви без втрат, то цьогорічний врожай не перевищить 25 млн т, хоча торік він сягав 42 млн т.

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні залишаються на рівні 175-206 $/т або 7500-7600 грн/т під тиском зниження світових котирувань та низьких темпів заходу судів до чорноморських портів.

Румунія цьогоріч збере найнижчий з 2007 року врожай кукурудзи, оскільки посуха знизила його на 40-50%, і середня врожайність складає приблизно 3 т/га. Посуха зачіпила не лише Румунія, а й інші країни ЄС, тому прогноз врожаю для ЄС знижено до 53-54 млн т у порівнянні з 71 млн т у 2021/22 МР.

В Аргентині цього тижня пройдуть незначні опади, проте сильна спека викличе додатковий стрес рослин, що негативно вплине на потенціал врожаю сої та кукурудзи. Погода цього тижня не дозволить прискорити сівбу, яка іде дуже повільно. Загалом умови не сприятливі для розвитку посівів, що дуже потребують дощів.

На 1 грудня в Аргентині соєю засіяно лише 19,4% площ, а кукурудзою – 23,8% із запланованих 7,3 млн га, що на 20% та 6,2% відповідно поступається торішнім темпам.

Посилення торговельних суперечок з приводу гмо-кукурудзи між Мексикою та США може обвалити ринок північноамериканської кукурудзи. Ще у грудні 2020 року Мексика заборонила імпорт гмо-кукурудзи, починаючи з 2024 р та ввела поетапну заборону на використання гліфосату, а 28 листопада США пригрозили подати на Мексику до суду, якщо вона не скасує це рішення. У США вважають, що поетапна відмова суттєво вплине на торгівлю та завдасть збитків фермерам обох країн, тоді як Мексика у відповідь пропонує дозволити імпорт жовтої кукурудзи, що іде на корми тваринам, але заборонити білу кукурудзу, призначену для харчування людей.

Але такий компроміс не подобається президенту національної асоціації виробників кукурудзи США Тому Хаагу, який заявив, що рішення заблокувати будь-яку біотехнологічну кукурудзу порушує умови угоди між США, Мексикою та Канадою (USMCA).

Мексика є найбільшим покупцем американської кукурудзи, якої у 2021/22 МР придбала 16,8 млн т. При цьому понад 90% кукурудзи у США  – генно-модифікована.

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго з понеділка впали ще на 1,5% до 246,2 $/т, втративши за місяць 8%, та наближаються до рівня початку березня 2022 р, хоча все ще на 12,6% перевищують торішній рівень.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rynok-kukurudzy-u-drugij-polovyni-sezonu-bude-duzhe-czikavym
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати