Ринок веганської риби подвоїться. Її створюють із баклажанів
Cвітовий ринок веганських сашимі до 2033 року сягне $218,8 млн, зростаючи із середньорічним темпом у 8,5%. Як свідчать дані свіжого звіту Future Market Insights, станом на 2023 рік цей сегмент оцінюється у $104,9 млн.
Оскільки споживачі дедалі більше хвилюються про навколишнє середовище, добробут тварин і власне здоров’я, попит на морепродукти рослинного походження стрімко зростає.
Водночас збільшується інтерес до японських страв, таких як суші та сашимі. Ці фактори призведуть до зростання попиту і на веганські сашимі.
Протягом найближчих 10 років урядові ініціативи, які підтримують розвиток харчових продуктів рослинного походження, сприятимуть розширенню галузі, а нові технології дозволять виробляти більш якісні та реалістичні продукти, очікують аналітики.
Розширення економіки в азіатських країнах, зростаючий інтерес до кухні ф’южн і збільшення попиту на напівфабрикати також сприятимуть зростанню.
Однак розширення ринку може бути обмежено доступністю в деяких регіонах, а також високими виробничими витратами. Крім того, багато споживачів не знають про веганські сашимі.
Future Market Insights очікує, що ключовими виробниками веганських сашимі будуть Великобританія, США, Індія та Китай.
Проте конкуренція також зростатиме, особливо коли існуючі підприємства з виробництва рослинних морепродуктів почнуть розширюватися на сашимі.
Наразі одним із найбільш значущих гравців ринку є GTFO It’s Vegan, яка у 2021 році оголосила, що пропонує найширший у США асортимент веганських сашимі.
Серед інших виробників — нідерландська компанія Vegan ZeaStar і австралійська Boldly.
Веганські сашимі переважно створюють із соєвого, пшеничного, горохового або іншого рослинного білка. Американська Good Catch виготовляє сашимі із суміші білків гороху, нуту, сої та сочевиці (до речі, ця риба уже є і на українському ринку). А Ocean Hugger Foods створює рослинні альтернативи з помідорів і баклажанів, які перероблені так, щоб імітувати текстуру та смак сирої риби.
Джерело: newfood.media