Скандал на переговорах України та Польщі: поляки підтвердили неадекватну поведінку польського заступника міністра

Скандал на переговорах України та Польщі: поляки підтвердили неадекватну поведінку польського заступника міністра
Фото: з відкритих джерел

Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак «поводився дивно» на переговорах делегацій України та Польщі щодо торгівлі та транзиту, заявили представники польських асоціацій, повідомляє польське видання Onet.

Неадекватна поведінка польського заступника міністра

Представники асоціацій, які дали коментар виданню, побажали залишитися анонімними.

Так, один з учасників сказав, що сторони вже були дуже близькі до компромісу, коли «раптом стався вибух з боку Міхала».

За словами співрозмовника видання, протягом годин зустрічі Колодзейчак «постійно виходив і заходив» у переговорну кімнату, а також щось читав у смартфоні та «займався будь-чим, крім розмови».

«Коли ми вже рухалися до фіналу перемовин і міністр Секерський (польський міністр сільського господарства — Ред.) ненадовго вийшов із кімнати, Міхал раптом накинувся на представників української делегації, які – мушу зазначити — були дуже добре готові до цієї зустрічі. Вони під час презентації показали, скільки зерна законтрактовано і пояснювали, що не можуть порушити контракти, укладені рік тому», — заявив він.

Також джерело розповіло, що «переломним моментом» стало прохання української делегації дозволити транзит через Польщу.

«Заступник міністра почав атаку», — цитує видання цього учасника зустрічі.

Інший учасник зустрічі пояснив, що поведінка Колодзейчака може здатися дивною для тих, хто зустрічається з ним уперше.

«Це виглядало погано, тому що після „виступу“ Колодзейчака нитка взаєморозуміння була втрачена. Звісно, свої аргументи потрібно наводити рішуче, але не потрібно вдаватися до агресії. Не знаю, чи закінчилася б зустріч домовленістю, але дії заступника міністра точно не наблизили нас до неї», — заявив він.

Він додав, що польські асоціації після переговорів говорили з Колодзейчаком про цей епізод і «сподіваються, що щось зміниться».

265

Що кажуть представники Української делегації?

Про те, що польський заступник міністра поводився дивно на переговорах, раніше зазначали й представники Української зернової асоціації.

«Під час переговорів заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак поводився дивно. Він багато разів підхоплювався і вибігав із кімнати, потім повертався, схлипував і поводився дуже нервово», — ідеться в повідомленні.

На думку представників України, це вплинуло на форму переговорів. Водночас там висловили сподівання, що Україна і Польща все ж таки зможуть розв’язати цю проблему, якими б складними не були переговори.

Як повідомляють у Всеукраїнській аграрній раді, домовленості щодо розблокування кордону не були досягнуті через дії заступника міністра сільського господарства Польщі Міхала Колодзейчака. Його поведінка викликала серйозне занепокоєння серед учасників зустрічі.

“Незрозуміла і неадекватна поведінка, нервова реакція протягом всього переговорного процесу, крик на учасників зустрічі та постійне потирання носу. Таке ставлення до присутніх викликало сумнів у бажанні людини вирішити болючі для обох країн питання. Його агресія, деструктивний підхід та постійні спроби зашкодити домовленостям під час міністерських зустрічей можуть негативно відобразитися на подальшій співпраці двох країн”, – зауважив Андрій Дикун.

Реакція чиновника

Колодзейчак вважає звинувачення українських учасників зустрічі спробою дискредитувати його.

“Українцям, певне, не сподобалося, наскільки добре я підготувався до переговорів з ними. Під час багатогодинної зустрічі я використав предметні аргументи, нагадав їхні попередні заяви, від яких вони зараз намагаються відмовитися, і це викликало невдоволення”, – пояснив він виданню Gazeta Wyborcza.

Колодзейчак запевнив, що залишив зустріч лише раз, і то на прохання співробітника міністерства, оскільки мав отримати якусь важливу інформацію.

“Я потягувався у кріслі, як і багато інших присутніх на зустрічі. Зустріч тривала довго, ми всі відчували втому, ми лише люди”, – сказав він, додавши, що “сопів, тому що у нього була застуда і нежить”.

У 2023 році саме Колодзейчак став одним із тих, хто добився заборони на ввезення до Польщі дешевого українського зерна. Восени 2023 року він успішно потрапив у Сейм від опозиції.

Лідер польського об’єднання “Агроунія” Міхал Колодзейчак пройшов до парламенту Польщі за списком Громадянської платформи й отримав посаду заступника міністра сільського господарства в уряді Дональда Туска.

Джерело: nv.ua

Перегляди: 1041
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/skandal-na-peregovorah-ukrayiny-ta-polshhi-polyaky-pidtverdyly-neadekvatnu-povedinku-polskogo-zastupnyka-ministra
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати