Скандальний податковий законопроект №5600 призведе до зубожіння фермерів, – нардеп

Скандальний податковий законопроект №5600 призведе до зубожіння фермерів, – нардеп
Фото: з відкритих джерел

Ухвалення податкового законопроекту №5600 негативно вплине на добробут і фінансовий стан вітчизняних фермерів. Про це у коментарі УНН повідомила член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Йдеться про законопроект №5600, яким пропонується оновити спосіб розрахунку податків для фермерів. Так, законодавці хочуть запровадити “мінімальне податкове зобов’язання” (МПЗ) — це мінімальна сума податків, яку має сплачувати людина (або підприємство), яка володіє землею або використовує її на правах оренди чи емфітевзису та отримує з неї доходи.

“Прийнявши цей законопроект, держава порушить принцип стабільності і відповідальності. Люди, які вкладали свої гроші і ресурси у землю, зараз матимуть систему оподаткування, яка точно не відповідає жодній базі оподаткування в існуючому податковому законодавстві. Сьогодні ми з певних доходів сплачуємо 5% податків. Податкове навантаження в юридичних осіб взагалі складає 1% з обороту. А людям, які вирощують сільгосппродукцію, законодавець пропонує сплачувати 19,5%. Це несправедливо”, — заявила Южаніна.

Вона додала, що законопроект призведе до зубожіння фермерів.

“Очевидно, що така сума податків — це непомірне навантаження для людей. Люди будуть не тільки розчаровані: багато з них просто отримуватимуть штрафи і накопичуватимуть штрафні санкції на рівному місці”, — додала Южаніна.

Окрім того, ухвалення цього законопректу, за словами експертів, призведе до значного здорожчання найпопулярного серед українців м’яса — курятини. Адже йдеться про зміну оподаткування птахівників.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/skandalnyj-podatkovyj-zakonoproekt-%E2%84%965600-pryzvede-do-zubozhinnya-fermeriv-nardep
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати