Птахівників виключать зі “спрощенки” – за курятину будуть платити більше податків

Птахівників виключать зі “спрощенки” – за курятину будуть платити більше податків
Фото: з відкритих джерел

Скандальний законопроєкт № 5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу” був прийнятий Верховною Радою в першому читанні 1 липня. Законодавці готуються розглянути його вдруге найближчим часом. Головна новація документа — зміна правил адміністрування податків. Норми нового документа не сподобалися бізнесу і профільним асоціаціям.

Зокрема, оподаткування для виробників у сфері птахівництва буде змінено. Їх виключили зі спрощеної системи, тому платити будуть більше. При цьому буде передбачена пільга зі сплати податку на прибуток на 5 років (за винятком виробників курятини).

З огляду на величезні дотації, мова йде про близько 2 млрд грн надходжень до бюджету. Про правки в законопроєкті №5600 OBOZREVATEL розповів нардеп Олексій Устенко.

Дана галузь є однією з найбільш швидкозростаючих з найбільш рекордними цінами за 2020 рік. Вона мала одні з найбільших пільг.

Крім того, так як всі виробники птиці були на 4 групи оподаткування, вони платили один єдиний – земельний податок. Тобто при доході галузі в 6 млрд грн за 2020 й, податків заплатили лише на 17 млн грн.

Причому, за словами голови ради директорів Союзу птахівників України Олександра Бакуменка, в пояснювальній записці до законопроєкту не наводяться аргументи для такого кроку.

Як зазначають у профільній асоціації, наслідки після набуття чинності нормами законопроєкту № 5600 для птахівників можуть виявитися катастрофічними: частина компаній піде «в тінь», інші — змушені будуть закритися, місцеві бюджети втратять кошти, а державний — майже нічого не отримає.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ptahivnykiv-vyklyuchat-zi-sproshhenky-za-kuryatynu-budut-platyty-bilshe-podatkiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати