Соняшникова олія в Україні та світі дорожчає через обмежену пропозицію

Соняшникова олія в Україні та світі дорожчає через обмежену пропозицію
Фото: з відкритих джерел

У травні законтрактовано 620 тонн української соняшникової олії на експорт, який відбувається дуже швидкими темпами. Проте, у липні-серпні темпи експорту можуть сповільнитися.

Про це йшлося під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, створенного у рамках ВАР.

“Ціни на соняшникову олію зростають через обмежену пропозицію на світовому ринку. Основними виробниками соняшникової олії у світі є рф та Україна. Росія експортує більшість своєї продукції до Китаю, тоді як інші країни-покупці звертаються до України, де пропозиція є обмеженою. Це призводить до зростання цін на соняшникову олію. Закупівельна ціна на соняшник  в Україні перевищила 18 тисяч гривень за тонну, і заводи готові купувати його навіть за високими цінами через низький рівень запасів. Відновлення роботи портів у березні-лютому призвело до значного зменшення запасів соняшника, що також впливає на зростання цін”, – зазначають в аналітичному департаменті ПУСК.

Переробні заводи працюють з мінімальним прибутком в очікуванні нового сезону олійних культур. 

“Поточні ціни часто приносять заводам мінімальний прибуток або навіть збитки, але їхня головна мета – підтримувати роботу до початку сезону ріпаку, коли на переробку надійде новий врожай. На цьому тижні очікується подальше зростання цін на соняшник. Заводи продовжуватимуть купувати соняшник за наявними цінами, які коливаються в межах 18 100-18 200 гривень. До кінця тижня-початку наступного очікується, що закупівельні ціни досягнуть 19 тисяч гривень за тонну”, – прогнозують у ПУСК.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sonyashnykova-oliya-v-ukrayini-ta-sviti-dorozhchaye-cherez-obmezhenu-propozycziyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати