182818
178171

США та ЄС не планують подальший розвиток виробництва біопалива

Згідно прогнозу Організації економічного співробітництва та розвитку і Світової продовольчої організації, протягом наступних 10 років (2020-2029р.), прогнозується зменшення політичної підтримки ринку біопалива в світі. Більшість біопалива й надалі виготовлятиметься з сільгоспсировини, і лише в середині наступного десятиріччя можна очікувати на нові технології його виробництва, повідомляє прес-служба УКАБ.

Очікується, що протягом наступного десятиріччя споживання біопалива буде зростати в країнах, що розвиваються, зокрема в Бразилії, Індонезії, Аргентині та Індії. В цих країнах збільшення використання біопалива буде пов’язано з регуляторними ініціативами, які перш за все будуть направлені на зменшення використання палива та збільшення використання альтернативних джерел – біодизелю та біоетанолу. Найбільший приріст споживання та виробництва біоетанолу в світі очікується в Бразилії. На кінець наступної декади Бразилія буде виробляти 39 млрд літрів етанолу, що майже на 8,3% більше, ніж було в 2019 році (36 млрд літрів). Очікується, що  споживання в країні збільшиться на 6 млрд літрів і досягне позначки 38 млрд літрів.

Натомість, в розвинених країнах в наступні 10 років очікується зменшення використання біодизелю. Важливо відмітити, що використання біопалива в порівнянні зі звичайним пальним не призводить до значного зменшення викидів вуглекислого газу. Тим самим, це ставить під питання доцільність виробництва біопалива, як можливого замінника пального.

Не зважаючи на зменшення підтримки цієї галузі, ЄС і надалі буде лідером з виробництва біодизелю в світі, але його частка зменшиться з 34% до 28%. Споживання етанолу збільшиться на 0,1 млрд літрів і на кінець наступної декади становитиме 6,5 млрд літрів, в той час коли споживання біодизелю  зменшиться на 1,7 млрд літрів до рівня 14,3 млрд літрів.

«В Україні з біопалива виробляється та використовується лише біоетанол. За прогнозами, в наступні 10 років виробництво біоетанолу зросте на 20% до 471 млн літрів. На сьогодні біоетанол переважно продається на українських АЗС в суміші з бензином та позначається маркою “Е” або “Еко”. Згідно положень зареєстрованого законопроекту № 2471, станом на 1 січня 2025 року частка рідкого біопалива в загальному річному обсязі продажу бензину має становити не менше 6,9%», - розповідає Іван Колодяжний, аналітик УКАБ.  

Зважаючи на загальносвітові тренди та перспективи галузі, подальший розвиток біопалива в Україні залишається під питанням.Вибух у Бейруті знищив майже всі ліванські запаси зерна

Вибух у Бейруті знищив майже всі ліванські запаси зерна – про це повідомляють світові інформаційні агенції. Головне зерносховище порту Бейрута, вочевидь, прийняло на себе основну ударну хвилю від вибуху, що прогримів в столиці Лівану ввечері 4 серпня. Якби не великий портовий елеватор, жертв і руйнувань у місті було б значно більше.

На фотографіях елеватора, що розповсюдила Associated Press , воронка від вибуху заповнена водою. Також добре видно розсипане вибухом зерно. Влада країни вже заявила, що все збіжжя, що зберігалося в порту, забруднено і непридатне до використання.

При цьому, у знищених в порту Бейрута елеваторах зберігалося 85% запасів зерна країни. Ліван традиційно є великим нетто-імпортером зерна. Так, за 2019/2020 маркетинговому рік, згідно з оцінкою USDA, країна експортувала 2,2 млн тон зернових, у т.ч. 1,2 млн тон пшениці, 900 тис тон кукурудзи і 70 тис тон ячменю. Левову частину цих закупівель було здійснено в Україні. Зокрема, як підрахували у АПК-Інформ, в минулому сезоні Україна відвантажила до Лівану 565,5 тис. тон пшениці, 198,1 тис тон кукурудзи і 4,4 тис тон ячменю.

Влада Лівану вже заявила про збільшення імпорту зернових, при цьому підкресливши, що в даний момент збіжжя в країні достатньо для задоволення поточних  потреб населення.

Згідно із офіційними даними, на ранок 5 серпня загальне число загиблих перевищує 100 осіб, число поранених понад 4300.

Джерело: landlord.uaЯк змінилася прибутковість виробництва молока

Індекс умовної прибутковості виробництва молока України (УМІ) в липні 2020 року знизився на номінальні 0,2% після зростання на 0,5 місяць тому.

Про це повідомляє Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) на своїй сторінці у мережі Facebook.

Як правило в липні УМІ починає повільно зростати, але в цьому році, не зважаючи на зростання цін на молоко в середньому на 1,6%, зростання цін на кормовий мікс було трошки більшим.

«Умовна прибутковість виробництва молока в липні 2020 року була вже на 11,6% гіршою за минулорічно в цей же місяць, але кумулятивно, з початку року (за 7 місяців), прибутки були співставні з минулорічними. Крім того, прибутковість виробництва молока за перші 7 місяців 2020 року була вищою за середню протягом останніх 5 років в той же період на 18,9%. Отже, все не так погано, як могло б бути», — зауважує він.

Девальвація гривні починає надавати певну підтримку внутрішньому ринку молока. Аналогічно, зростання євро до долара — це плюс для українського ринку, бо європейська продукція стає дорожчою.

«Сезонне зростання цін на молоко може продовжитися в серпні. Але не завжди в серпні зростає УМІ, бо, часто, відмічається і зростання цін на корми. Адже девальвація гривні також сприяє зростанню ціни протеїнових кормів на внутрішньому ринку», — прогнозує Андрій Ярмак.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Більше половини кредитів «5-7-9%» отримали аграрні підприємства

Найбільш активними учасниками програми «Доступні кредити 5-7-9%» все ще залишаються підприємці, які працюють у сфері сільського господарства. На них припадає 58% усіх виданих позик програми. Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

На другому місці, за його словами, кредити для бізнесу, що зайнятий у сфері переробки – його частка становить 14%. Підприємці сфери оптової і роздрібної торгівлі отримали 12% від всього обсягу фінансування за цією програмою.

Загалом, станом на 3 серпня 2020 року, вже видано 1755 кредитів на суму 3,363 млрд грн. Тільки за минулий тиждень в рамках програми уповноважені банки за минулий тиждень уклали 309 нових кредитних угод на загальну суму 950 млн грн.

«Піврічний досвід програми засвідчує, що найбільший попит мають саме кредити на рефінансування попередніх позик. Лише минулого тижня портфель рефінансованих кредитів зріс майже на мільярд гривень (864 млн грн) і вже перевищує 2 млрд грн – 2,513 млрд грн. А загалом сума таких заявок сягає 7,544 млрд грн», – зауважив міністр.

Також, за інформацією міністерства фінансів, стабільно високим залишається попит на інвестиційні кредити з боку мікробізнесу. Сума таких заявок склала 5,275 мілрд грн, а фінансування за цією категорією на 3 серпня становить 802,3 млн грн.

У рамках спеціального антикризового кредитного пакету програми, який був введений урядом на час дії карантинних обмежень у зв’язку карантинними обмеженнями підприємці вже отримали позик на суму 51,646 млн грн, з яких майже 49 млн грн – кредити на поповнення обігових коштів.

«18 банків вже стали уповноваженими банками програми. Ще два були відібрані фондом розвитку підприємництва, який адмініструє програму, до участі і чекають на підписання відповідних договорів. Та ще вісім заявок на участь в програмі від банків перебувають  на різних етапах розгляду фондом», – підкреслив Сергій Марченко.

Джерело: Landlord На Житомирщині агрофірми не можуть поділити врожай

У Пулинському районі Житомирської області агрофірми не можуть з'ясувати, хто має збирати врожай з 400 га землі.

"Місцевий підприємець Андрій Ващенко вирішив схитрувати. Каже, що самовільно засіяв майже 400 га земель пайовиків. Коли настав час збирати жнива, на полях розгорілась справжня суперечка, адже жодних документів, які б підтверджували законність діяльності чоловіка, нібито й немає", – повідомив Роман Литвин, активіст громадської організації "Стоп корупції".

Роман Литвин зауважив, що у цих полів є законні орендарі – компанії "Агро Неборівка" та "Ялинівка Нова+", проте невідомі аграрії не приховують, що самовільно засіяли там урожай. У поліції підтвердили інформацію про конфлікт у Пулинському районі.

На даний час поліція працює на місці події, забезпечуючи правопорядок, і вживає заходів щодо недопущення силового розвитку подій.

"Урожай збирає той, хто засівав поля", – наголошують у поліції.

Джерело: zhitomir-online.comУкраїна цьогоріч може зібрати новий рекордний врожай зернових

Україна може отримати новий рекорд врожаю зернових та олійних культур – 100 млн т, а експорт може сягнути 61 млн т. Нагадаємо, попередній рекордний врожай в 2019/2020 маркетинговому році сягнув 98,4 млн т, а експорт – 62 млн т.

Українська зернова асоціація в своєму липневому звіті покращила прогноз врожаю 2020/2021 МР у порівнянні з червневим – з 97,1 млн т до 100 млн т. Також зріс і прогноз щодо експорту зернових та олійних в новому маркетинговому році з 58,2 млн т до 61 млн т. Про це повідомляє прес-служба УЗА.

Збільшення прогнозу валового врожаю та експорту відбулося завдяки покращенню прогнозу врожаю ячменю та кукурудзи, урожай якої може встановити новий абсолютний рекорд для України як з виробництва, так і експорту. Так, аналітики УЗА покращили прогноз врожаю кукурудзи – до 38,9 млн т (попередній прогноз 36,8 млн т), а експорт може сягнути – 33 млн т. Нагадаємо, минулого маркетингового року врожай кукурудзи встановив рекорд – 35,2 млн т, а експорт склав 30,3 млн т.  

Прогноз врожаю пшениці цього року не змінився і залишився на рівні 26,8 млн т, показник експорту теж залишився на тому ж рівні – 18 млн т. В 2019/2020 маркетинговому році урожай пшениці сягнув рекордних 28,2 млн. т, а експорт – 20,6 млн т.

Також зріс прогноз врожаю ячменю в цьому році з 7,6 млн т до 8,2 млн т, експорт – з 3,8 млн т до 4,2 млн т. Минулий рік врожай ячменю теж був рекордним і сягнув 9 млн т, експорт ж склав 5 млн т.

Прогноз цьогорічного врожаю цілком відповідає усталеному тренду останніх років, коли валовий збір врожаю зернових та олійних перевищував 90 млн. т. В середньостроковій перспективі УЗА прогнозує зростання врожаю до 113 млн т, а експорт за цих умов може сягати 75 млн. т.

Нагадаємо, що Україна входить до п’ятірки провідних країн експортерів зернових за всіма основними зерновими культурами, а за грошовою оцінкою 2019 року наша країна посіла друге місце після США за експортом зернових з показником $9,6 млрд, обійшовши Аргентину ($9,3 млрд) та Росію ($7,9 млрд).

УЗА завжди наголошує, що Україна сьогодні є важливим глобальним гравцем ринку зернових та одним із ключових суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі. Адже Україні приєдналася до групи 20 країн, які взяли на себе зобов’язання не обмежувати експорт продовольства в умовах пандемії та карантинних обмежень, і забезпечила собі репутацію надійного постачальника продовольства. В Україні ж аграрний експорт забезпечує близько 40% валютних надходжень країни і сьогодні, коли всі інші сектори економіки відчувають стагнацію, є  запорукою для економічної стабільності в країні.

Ваш вибір 'Подобається'.