Стартап змусив картоплю виробляти яйця. Підійдуть для випічки та морозива

Стартап змусив картоплю виробляти яйця. Підійдуть для випічки та морозива
Фото: з відкритих джерел

Ізраїльський стартап PoLoPo подав заявку до Міністерства сільського господарства США (USDA) на затвердження своєї платформи молекулярного землеробства, яка генетично модифікує картоплю на виробництво яєчних білків.

Очікується, що процес схвалення платформи під назвою SuperAA займе близько 6 місяців. Він має встановити, що технологія PoLoPo не несе сільськогосподарських чи інших шкідницьких ризиків порівняно з традиційним вирощуванням картоплі.

Після схвалення USDA стартап зможе розпочати комерційне вирощування своїх трансгенних рослин у США через партнерів і місцевих виробників. 

Компанія стверджує, що вона є першим ізраїльським гравцем у сфері молекулярного землеробства, який шукає схвалення в США. На запитання, чому було обрано саме цей ринок, співзасновниця та генеральний директор PoLoPo Майя Сапір-Мір відповіла, що США є найбільш підходящим регіоном з погляду регулювання та прийняття споживачами ГМ-продуктів.

До того ж індустрія вирощування картоплі та переробки крохмалю в США досить розвинена, і стартап може використовувати вже наявну інфраструктуру.

Заснована у 2022 році, платформа SuperAA від PoLoPo вирощує цільові амінокислоти в бульбах картоплі, які збираються, як тільки досягають достатнього розміру. Потім білок вилучається і висушується до порошку.

Наразі технологія використовується в тепличному масштабі й може генерувати пататин (групу природних білків, що містяться в картоплі) та овальбумін (основний білок, що міститься в яйцях) за допомогою пропрієтарних методів метаболічної інженерії.

Вона вставляє послідовність ДНК в картоплю, щоб навчити її виробляти яєчний білок, який є повністю функціональним, а також нутрітивно та хімічно ідентичним курячим яйцям. Продукт також не підходить людям, які мають алергію на яйця. Хоча і є веганським за способом виробництва.

За словами PoLoPo, інновація пройшла суворі випробування і відповідає всім необхідним стандартам безпеки харчових продуктів. Водночас саме схвалення USDA дасть можливість продавати продукт виробникам, які використовуватимуть овальбуміновий порошок у випічці, десертах, закусках, м’ясі та альтернативних м’ясних продуктах, а також у морозиві.

Джерело: newfood.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/startap-zmusyv-kartoplyu-vyroblyaty-yajczya-pidijdut-dlya-vypichky-ta-morozyva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН