Ставка на зерновози УЗ по аукціонам в середньому зросла на 33% і сягнула 2873 грн без ПДВ/добу за вагон

Ставка на зерновози УЗ по аукціонам в середньому зросла на 33% і сягнула 2873 грн без ПДВ/добу за вагон
Фото: з відкритих джерел

На «Прозорро.Продажі» було опубліковано результати аукціонів на використання вагонів-зерновозів АТ «Укрзалізниця», які були проведені 20.06.2022 року. На аукціони виставлялися 500 вагонів лотами по 50, 20 та 10 вагонів з навантаженням сумарно 100 вагонів/добу протягом 1-5 липня 2022 року.

Переможцем по 90% виставленого обсягу вагонів на цих аукціонах стала компанія ТОВ «Кернел-Трейд», по решті – ТОВ «Транс-Груп», ТОВ «Агроальянс ЛТД». В середньому по кожному з лотів було 8 учасників аукціонів.

Вартість використання вагонів на аукціонах для перевезення зерна в середньому склала 2873 грн без ПДВ/вагон за добу, що відповідає росту на 33% від початкової ставки 2167 грн/добу. При цьому, максимальна ставка склала 3801 грн/вагон, що на 75% вище початкової ставки.

«В минулому році аукціони призвели до зростання вартості користування вагонами з 1000 грн/добу до понад 6000 грн/добу. В результаті аграрії понесли колосальні витрати. Зараз бачимо аналогічний сценарій – лише за один день торгів вартість злетіла з поточної 2167 грн до максимальної ставки 3801 грн. З такою дорогою логістикою аграріям восени сіятися немає сенсу», – зауважив Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

УКАБ наголошує, що під час воєнного стану та умовах штучно створеного дефіциту вагонів механізм аукціонів є недоречним. Варто зауважити, що аукціони для підняття вартості використання вагонів було запроваджено лише для зерновозів, тоді як для інших типів вантажів, зокрема 1-го тарифного класу та позакласних, існують преференційні знижені ставки як на транспортування, так і використання вагонів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/stavka-na-zernovozy-uz-po-aukczionam-v-serednomu-zrosla-na-33-i-syagnula-2873-grn-bez-pdv-dobu-za-vagon
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН