Суттєвої деградації вже зазнали близько 33% українських ґрунтів

Суттєвої деградації вже зазнали близько 33% українських ґрунтів
Фото: з відкритих джерел

За оцінками ФАО, 33% сільськогосподарських земель в Україні вже зазнали суттєвої деградації, а це на 13% більше, ніж було до повномасштабної війни рф проти України. Решта земель перебувають під загрозою деградації.

Такими даними поділилася Олена Корогод, президент ГС «Органічна Україна», інформує AgroTimes.

«За останні 130 років українські землі втратили 30% гумусу, а рівень розораності України лишається одним із найбільших у світі – 53,9%. Для порівняння, у Польщі це показник на рівні 36,5%, у Німеччині – 34,1%, у США – 17,5%, у Китаї – 12%», – нагадала Олена Корогод.

За оцінками НААН, економічні збитки від деградації ґрунту до початку війни становили близько 40 млрд грн на рік. І тільки за перші три місяці повномасштабної війни рф проти України збитки українського довкілля сягнули 200 млрд грн.

Більше ніж 200 тис. га територій забруднені мінами, снарядами, уламками боєприпасів через воєнні дії. Є дані, що на розмінування 1 га потрібен один день. Тож цей процес буде тривалим і ресурсозатратним.

Разом з тим, деградація ґрунтів – це світова проблема. 25% усієї земної поверхні світу – це деградовані ґрунти. Щорічно планета втрачає 24 млрд тонн родючих ґрунтів. Якщо цей тренд триватиме, то до 2050 року 95% земної поверхні становитимуть

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/suttyevoyi-degradacziyi-vzhe-zaznaly-blyzko-33-ukrayinskyh-gruntiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати