Світові ціни на пшеницю продовжують опускатися

Світові ціни на пшеницю продовжують опускатися
Фото: з відкритих джерел

Міністерство сільського господарства США оприлюднило перший у цьому році прогноз площ сівби, згідно з яким у 2024 р площі під кукурудзою та пшеницею зменшаться у порівнянні з минулим роком, а під соєю виростуть, оскільки рентабельність її вирощування вища, хоча ціни й впали до багаторічних мінімумів.

За прогнозом USDA, що площі сівби під кукурудзою у США скоротяться у порівнянні з минулим роком з 94,6 млн акрів до 91 млн акрів, хоча аналітики оцінювали їх у 91,6 млн акрів, а під пшеницею – на 2,6 до 47 млн акрів. Водночас площі сівби сої виростуть на 3,9 млн акрів до 87,5 млн акрів, тоді як аналітики оцінювали їх у 86,7 млн акрів.

Попри те, що прогнози USDA поступаються середнім оцінкам аналітиків, котирування на кукурудзу та пшеницю продовжили опускатися, навіть у більшій мірі, ніж на сою.

На біржі в Чикаго березневі ф’ючерси на кукурудзу вчора впали ще на 1,5% до 164,5 $/т (-3% за два дні), а на сою – лише на 0,7% до 427,1 $/т (-2,1% за два дні).

Березневі ф’ючерси на американську пшеницю вчора також знизилися, незважаючи на прогноз скорочення площ сівби, а саме:

  • на 3,3% до 208,3 $/т –  на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,1% до 211,6 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,7% до 241,8 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

На ціни тисне покращення погоди та перспектив урожаю сої та кукурудзи у Південній Америці, а також низькі темпи експортних продажів з США.

За даними StoneX, південнокорейська компанія MFG придбала 68 тис т кукурудзи виробництва Південної Америки або Південної Африки з поставкою на початку червня за ціною 238 $/т C&F, а Алжир закупив 120 тис т кукурудзи за ціною 230 $/т C&F.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 57
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovi-cziny-na-pshenyczyu-prodovzhuyut-opuskatysya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати