Транзит українського зерна через Білорусь можливий лише після зміни влади в країні

Транзит українського зерна через Білорусь можливий лише після зміни влади в країні
Фото: з відкритих джерел

Транзит через Білорусь насправді розширив би можливості експорту зерна з України. Але сьогодні це неможливо — як із політичного, так і з економічного погляду. 

Таку думку висловив народний депутат України, секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, пише Latifundist.

Через Білорусь пролягають залізничні маршрути до великих литовських балтійських портів — у Клайпеді та Бутингу. В умовах обмеженої пропускної спроможності морського «зернового коридору‎» через необґрунтовані затримки з боку російської сторони, транзит через Білорусь справді розширив би можливості експорту зерна з України.

«Насправді нам дуже важко вірити словам чиновника білоруського МЗС, який запевняє керівників ООН у тому, що для транзиту українського зерна через білорусь жодних перешкод немає. А за якийсь час ми чуємо про пересування територією цієї країни російської військової техніки. Про який транзит можна говорити в цій ситуації?», — зазначає Іван Чайківський.

На його думку, заяви білоруської сторони націлені не стільки на сприяння експорту українського зерна, скільки на пом’якшення міжнародних економічних санкцій, накладених на країну за допомогу рф.

«Білорусь — спільник росії та співучасник повномасштабної військової агресії. Тому на даному етапі будь-яка співпраця України з Мінськом виключена, а пом’якшення накладених санкцій неприпустимо. Я не виключаю, що в майбутньому Білорусь знову стане стратегічним партнером України, як до війни, коли торговельний оборот між нашими країнами перевищував $6 млрд. Але спочатку у Білорусі має змінитись влада, а країна має обрати демократичний шлях розвитку», — повідомив нардеп.

На думку Івана Чайковського, єдиний реальний варіант — організація міжнародного сухопутного коридору на кшталт морського, що також малоймовірно, враховуючи обмежену пропускну спроможність білоруських залізниць.

«Єдина реальна перевага транзиту через Білорусь – відсутність необхідності у перевантаженні зерна на в’їзді до Литви, оскільки на всій протяжності від України до Балтики ширина залізничної колії однакова — 1520 мм. Але це точно не привід для того, щоб поступатися національними інтересами та співпрацювати з посібником рф», — резюмував експерт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/tranzyt-ukrayinskogo-zerna-cherez-bilorus-mozhlyvyj-lyshe-pislya-zminy-vlady-v-krayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН