У Фінляндії запустили в продаж кавовий бленд, створений штучним інтелектом

У Фінляндії запустили в продаж кавовий бленд, створений штучним інтелектом
Фото: з відкритих джерел

Компанія Kaffa Roastery з Гельсінкі представила кавовий бленд, розроблений штучним інтелектом, у рамках експерименту, під час якого сподіваються, що технології зможуть полегшити навантаження в секторі, що традиційно пишається ручною працею, повідомляє Associated Press.

Бленд – підібрана штучним інтелектом суміш із чотирьох видів зерен, серед яких переважає бразильський сорт Fazenda Pinhal, – став результатом спільного проєкту Kaffa Roastery, третьої за величиною компанії, що займається обсмажуванням кави у Фінляндії, та місцевої консалтингової компанії Elev, що спеціалізується на ШІ.

“Використовуючи моделі, подібні до ChatGPT і Copilot, ШІ було доручено створити суміш, яка ідеально відповідала б смакам шанувальників кави, розсуваючи межі звичних смакових поєднань”, – ідеться в повідомленні Elev.

Керуючий директор і засновник Kaffa Roastery Сванте Хампф розповів у суботу The Associated Press, що партнери хотіли перевірити, як АІ та його різні інструменти можуть допомогти в обсмажуванні кави – традиційній ремісничій професії, що високо цінується у Фінляндії.

“Ми дали штучному інтелекту опис усіх наших сортів кави та їхніх смаків і доручили йому створити нову захопливу суміш”, – сказав Хампф, демонструючи AI-conic на Гельсінському фестивалі кави, який щорічно збирає разом обсмажувальників і шанувальників кави.

 Крім того, що компанія вибрала суміш зерен з Бразилії, Колумбії, Ефіопії та Гватемали, вона також розробила етикетку для пакування кави і докладний опис смаку, в якому йдеться про те, що AI-conic – це “добре збалансована суміш солодощів і стиглих фруктів”.

Гемпф зізнався, що був здивований тим, що ШІ “дещо дивно” обрала для створення суміші чотири різні види кавових зерен, а не два або три, як зазвичай, що дає змогу розрізняти смаки кави різного походження.

Однак після першого пробного обсмажування і сліпого тестування кавові експерти Kaffa зійшлися на думці, що технологічний бленд вийшов ідеальним і не потребує людських коригувань.

За словами представника компанії Elev Антті Мерілехто, “AI-conic – це наочний приклад того, як штучний інтелект може відкрити нові перспективи для досвідчених професіоналів” і запропонувати любителям кави нові смакові відчуття.

Цілком доречно, що AI-conic, був представлений цього тижня у Фінляндії, скандинавській країні з населенням 5,6 мільйона осіб, яка, за даними Міжнародної організації кави, споживає найбільше кави у світі – 12 кілограмів на душу населення на рік.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-finlyandiyi-zapustyly-v-prodazh-kavovyj-blend-stvorenyj-shtuchnym-intelektom
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати