У Литві підозрюють, що РФ продає зерно з окупованих територій України через балтійські порти

У Литві підозрюють, що РФ продає зерно з окупованих територій України через балтійські порти
Фото: з відкритих джерел

У Литві з’явилась інформація, що зерно з окупованих територій України, можливо, реалізується росією через порти Балтійського моря, через що уряд запровадив заходи посиленого контролю.

Про це повідомляє Delfi з посиланням на заяву Міністерства сільського господарства, інформує “Європейська правда“.

Зокрема, відомство терміново вжило заходів щодо посилення контролю над зерном, що ввозиться з росії та інших країн підвищеного рівня ризику.

“Ми плануємо провести комплексну перевірку зерна, що ввозиться до Литви з країн підвищеного рівня ризику, включно з аналізом походження зерна. З приводу останнього аналізу ми консультуємося з Міністерством довкілля, продовольства і сільського господарства Великої Британії, оскільки тільки у Великій Британії є лабораторії, здатні перевірити походження зерна. Перевірка набуде чинності найближчим часом після узгодження методологічних вимог”, – зазначили у відомстві.

У Мінсільгоспі підтвердили, що 21 лютого було отримано лист міністра сільського господарства України, в якому йдеться про те, що росія отримує прибуток від експорту зерна з окупованих територій України в треті країни.

Повідомляється, що одним із можливих шляхів експорту викраденого зерна є використання транспортно-вантажних компаній і портів країн Балтії.

“Ми дуже серйозно ставимося до отриманої інформації – у росії не повинно бути жодної можливості використовувати інфраструктуру Литви та отримувати прибуток від продажу українського зерна”, – йдеться у відповіді міністерства.

Перегляди: 21
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-lytvi-pidozryuyut-shho-rf-prodaye-zerno-z-okupovanyh-terytorij-ukrayiny-cherez-baltijski-porty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати