Україна експортувала великі партії свіжого яблука до 22 країн світу

Україна експортувала великі партії свіжого яблука до 22 країн світу
Фото: з відкритих джерел

Незважаючи на блокаду українського кордону поляками і агресію росії, українські садівники і торгові компанії продовжують покращувати можливості експорту свіжого яблука. Зокрема, аналітики EastFruit підрахували, що великі оптові партії свіжого яблука у січні були відправлені одразу до 22 країн світу, що знаходяться на різних континентах.

Вже найближчим часом ця географія може ще більше розширитися із запуском контейнерних перевезень із портів Чорного моря України, яке стало можливим завдяки майже повному знищенню українськими захисниками чорноморського флоту окупантів.

Повертаючись до експорту яблука з України в січні 2024 року, зазначимо, що в ОАЕ було відправлено за один місяць 2,5 тис. тонн продукції, що зробило Емірати головним ринком збуту. І це незважаючи на проблеми з логістикою у Червоному морі. Цікаво, що всі три перші місця серед основних покупців українського яблука в січні займали країни Близького Сходу. На ОАЕ, Саудівську Аравію та Ірак припало понад 60% поставок цих фруктів.

На четвертому місці серед найважливіших ринків збуту яблука з України залишався Узбекистан, який стабільно купував сотні тонн українських яблук щомісяця, починаючи з вересня 2023 року. А ось п’яте місце займала Туреччина, що входить до світових лідерів експорту яблука. На думку учасників ринку, турецькі компанії закуповували українське яблуко червоних сортів («Гала», «Ред Делішес» та ін.) для реекспорту його в Індії, до ринку якої Україна, як і раніше, не має прямого доступу.

Найбільшим європейським імпортером свіжого яблука з України була Швеція, яка посідала лише шосте місце у рейтингу. При цьому Швеція стабільно закуповувала схожі обсяги продукції протягом усього сезону.

Втішно, що на шосте місце вийшла Малайзія, куди українське яблуко потроху повертається після повномасштабного вторгнення Росії. Навіть на такому віддаленому ринку, навіть незважаючи на величезні логістичні проблеми, створені українським експортером Польщею та хуситами в Червоному морі, українське яблуко залишається конкурентоспроможним за ціною та якістю!

Наступні три місця серед найбільших імпортерів яблука у січні займали Йорданія, Оман та Грузія. Також варто відзначити постійне зростання експорту яблука з України до Бангладешу, яке може у майбутньому стати важливим ринком збуту.

Перегляди: 26
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-eksportuvala-velyki-partiyi-svizhogo-yabluka-do-22-krayin-svitu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати