Україна готова відправити на світові ринки понад 56 млн тонн продовольства

Україна готова відправити на світові ринки понад 56 млн тонн продовольства
Фото: з відкритих джерел

Україна у сезоні 2023/2024 готова експортувати на світові ринки понад 56 млн тонн продовольства, але українські аграрії потребують підтримки задля забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, передає пресслужба міністерства.

«росія продовжує розігрувати карту шантажу голодом. Але «голодні ігри» вже не сприймаються світом і, що важливо, африканськими країнами. За час повномасштабної кривавої виснажливої війни Україна відправила на ринки Африки, Азії та Європи понад 90 мільйонів тонн продовольства. І ця тенденція повинна продовжуватися», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Заступник Міністра зауважив, що попри проблеми, завдяки праці українських аграріїв та сприятливим погодним умовам у сезоні 2023/2024 буде гарний урожай. Україна  готова відправити на світові ринки понад 56 млн тонн продовольства. Тому для України важлива підтримка міжнародної спільноти. Зокрема, потрібні додаткові засоби ППО для захисту інфраструктури експорту агропродукції, допомога в розмінуванні сільськогосподарських земель, у відновленні угідь і навколишнього середовища після підриву агресором Каховської ГЕС. 

Маркіян Дмитрасевич наголосив, що внутрішньополітичні процеси не повинні впливати на забезпечення світу продовольством. Тому будь-які продовження обмеження на експорт української агропродукції – це лише підігрування «голодним іграм» ворога. Внутрішньополітичні мотиви не можуть ставати вище загальнолюдських цінностей. Принципи, цінності – це те, що нас відрізняє від варварів та агресорів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-gotova-vidpravyty-na-svitovi-rynky-ponad-56-mln-tonn-prodovolstva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати