Tempo950x100

Tempo300x100

Україна має шанс наростити експорт жита до Європи

Україна має шанс наростити експорт жита до Європи
Фото: з відкритих джерел

Світове виробництво жита скорочується третій рік поспіль. У 2023 році урожай переважно знизився. Винятком став Європейський Союз, де відбулось збільшення як площі жита, так і врожайності у Німеччині, Польщі, Естонії та Фінляндії.

Про це повідомляє KWS.

Зазначається, що незначне зростання жита мали у білорусі. Помітно скоротився урожай жита в росії, яка посідає друге місце у світі серед виробників. За оцінками аналітиків, урожай там скоротився на 7% — до 1,85 млн т, причому майже 60% складає жито фуражної якості. 

За даними аналітиків, всередині ЄС ціни на жито цього сезону помітно нижчі за минулорічні. Наприклад, станом на першу декаду грудня ціна жита у Польщі складала 148 €/т, що на 42% нижче, ніж минулоріч. Подібна ситуація спостерігається і у Німеччині та країнах Балтії. Пропозиція зерна достатня для задоволення потреб внутрішнього ринку. Але найнижча ціна спостерігається в росії, де конкуренцію місцевій переробці складає також борошно з білорусі. 

«Минулого сезону Україна експортувала 18 тис. т жита до європейських країн, зокрема Польщі, Іспанії, Словаччини, Німеччини. На початку поточного сезону експорт нашого жита майже не відбувається: за 5 минулих місяців ми експортували лише 0,8 тис. т до Німеччини та Польщі. Основними причинами скорочення виступають малопривабливі ціни та страйки на кордонах», — пояснюють фахівці. 

Перспективи для постачань українського жита до Європи все ж є. З початку сезону і до середини грудня ЄС скоротив імпорт на 15% порівняно з минулорічним до 41 тис. т. Основним покупцем є Іспанія, а основним постачальником — росія. В ЄС існує деяка ніша для імпорту жита. Постачання до Іспанії привабливіші саме морем. Якщо морський коридор працюватиме стабільно, а більшість сухопутних кордонів будуть розблоковані, українське жито матиме можливість наростити свою присутність на європейському ринку, підсумовують експерти. 

Джерело: agroportal.ua

Перегляди: 41
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-maye-shans-narostyty-eksport-zhyta-do-yevropy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати