Україна може зіткнутися з дефіцитом якісної питної води – Держпродспоживслужба

Україна може зіткнутися з дефіцитом якісної питної води – Держпродспоживслужба
Фото: з відкритих джерел

Україна вже за декілька десятків років може зіткнутися з дефіцитом якісної питної води. Про це заявила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час Форуму з екології та сталого розвитку, який проходить у столиці.

За словами Владислави Магалецької, сьогодні в Україні діють застарілі норми, що встановлюють вимоги до якості води, які, до того ж, не виконуються більшістю постачальників. Тому вирішення цієї проблеми – надважливе завдання.

«Сьогодні почали прийматися рішення, які дозволять покращити ситуацію – це обмеження використання фосфатів в миючих засобах та деяких пестицидів (це, приміром, хлорпірифос). Однак, нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання», – зазначила Владислава Магалецька.

У діючому законодавстві відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо. З 2021 року нормативи для 4-х показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) у Європі у 100 разів жорсткіші, ніж в Україні.

«Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу. Держпродспоживслужба підтримує адаптацію українського законодавства до європейських норм», – підкреслила Владислава Магалецька.

В Україні сьогодні діють «Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», у яких загалом відсутні 23 показники безпечності та якості питної води, що містяться у відповідних директивах ЄС.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-mozhe-zitknutysya-z-deficzytom-yakisnoyi-pytnoyi-vody-derzhprodspozhyvsluzhba
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати