Україна почала експортувати цибулю до Великобританії

Україна почала експортувати цибулю до Великобританії
Фото: з відкритих джерел

Україна продовжує розширювати географію експорту цибулі і почала продавати цей овоч до Великої Британії.

Про це повідомляє EastFruit.

Зазначається, що основним ринком збуту цибулі для України залишається Румунія, куди щомісяця вирушають майже 2 тис. тонн продукції.

На другому місці за обсягами експорту залишається Молдова. Також значні партії української цибулі вирушають до Болгарії, Австрії та Чорногорії.

“У січні 2024 року перші оптові партії свіжої цибулі з України були експортовані і на ринок Великобританії. Цей напрямок є нетиповим для постачання цибулі з України, проте дуже перспективним, особливо в такі сезони, як цей, коли у Європі спостерігається дефіцит цибулі”, – підкреслюють аналітики.

Вони зауважують, що причин для розширення обсягів експорту цибулі з України наразі досить багато.

“Ціни на українську цибулю нині перебувають на одному з найнижчих рівнів в історії – близько 31 центів США за кг. Крім того, українська цибуля продається зараз значно дешевше, ніж цибуля у країнах ЄС чи Молдові. Навіть у Польщі, яка завдяки масовому імпорту цибулі з Росії, має найнижчі ціни на цибулю в Євросоюзі, ціни на цибулю в середньому на 40% вищі, ніж в Україні”, – пояснюють аналітики.

Вони додають, що різниця ж у оптових цінах на цибулю між Україною та Нідерландами – найбільшим експортером цибулі ЄС, зараз уже майже дворазова, що дозволяє створювати можливості подальшого розширення географії експортних постачань.

Перегляди: 48
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-pochala-eksportuvaty-czybulyu-do-velykobrytaniyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати