Попри ракетний удар рф по порту Одеси Україна продовжить підготовку до експорту зерна

Попри ракетний удар рф по порту Одеси Україна продовжить підготовку до експорту зерна
Фото: з відкритих джерел

Армія рф 23 липня атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу “Калібр”. 2 ракети збито силами протиповітряної оборони. 2 влучили в об’єкти інфраструктури порту, повідомили в ОК “Південь”.

Це сталося менше як за 24 години після того, як росія підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна морем – з ООН та Туреччиною. Аналогічну угоду окремо від рф з ООН та Туреччиною підписала й Україна. Йшлось про розблокування для експорту трьох портів – “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”.

Як йдеться у заяві МЗС України, удар по порту Одеси крилатими ракетами – це плювок російського президента володимира путіна в обличчя Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу та президентові Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди щодо експорт українського зерна.

Як повідомив очільник Одеської ОВА Максим Марченко, унаслідок ракетного удару російських військ по порту Одеси, де зберігається зерно для відправлення, є поранені.

«На жаль, є поранені, пошкоджена інфраструктура порту. Після цього удару весь світ має побачити, що таке росія. Це країна-терорист, з якою неможливо домовитися ні про що, а всі угоди з ними не варті навіть паперу, на якому вони написані», — сказав Марченко.

«Увесь світ спостерігає за цією ситуацією. ООН, наші союзники та партнери говорять про Стамбульську ініціативу як надію, як рішення, яке зможе не тільки врятувати економіку України, але і мільйони людей від голоду, а мільярди – від зубожіння. Так само, як наша залізниця продовжує рух, а автоперевізники доставляють необхідні продукти, медикаменти та зброю до «0» позицій – ми не відступимо від своєї цілі – розблокувати морські порти. Ми продовжуємо технічну підготовку до запуску експорту аграрної продукції з наших портів», – повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-prodovzhyt-pidgotovku-do-eksportu-zerna-popry-udar-rashystiv-po-portu-odesy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
5
Нічого сказати