Tempo950x100

Tempo300x100

Україна увійшла до трійки країн світу, де найдорожче молоко

Україна увійшла до трійки країн світу, де найдорожче молоко

Таку інформацію оприлюднив голова ради директорів «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський.

«В світі зростає виробництво молока, оскільки: зростає кількість населення; сучасні умови кормовиробництва сприяють зростанню продуктивності корів; розвинені країни надають велику фінансову підтримку для розвитку молочної галузі», — зазначає Вадим Чагаровський.

Він навів цифри, що за останні 7 років (2014-2020 рр.) обсяг підтримки с/г галузі в ЄС склав 383,6 млрд євро, з них на молочну галузь спрямовано 71,18 млрд євро (20%). В Україні за цей період було виділено на підтримку с/г галузі 35 млрд грн, частка молочної галузі склала 4%.

«Зараз фінансова і економічна ситуація для українських виробників молока дуже критична. На 1 січня 2021 року загальне поголів’я дійних корів складає 1,7 млн, із них 400 тис. — у промисловому секторі. Офіційно в Україні зафіксовано дефіцит молочної сировини, тому цього року вперше не відбулося сезонного зниження цін на молоко та молокосировину», — зазначає Вадим Чагаровський.

За даними «Спілки молочних підприємств України», у світі в першому кварталі 2021 року ціна на молоко (показники: жир 4%, білок 3,3%) зросла з $36,5 до $38,5, в Україні — з $39,5 до $40.

За словами Вадима Чагаровського, нестача сировини перетворила Україну з експортера молочної продукції на нетто-імпортера.

«За результатами минулого року вперше зовнішньоекономічний торговельний баланс молочної продукції був «мінусовим» та склав -$125 млн. Фактично Україна імпортувала на $300 млн і експортувала на $175 млн. Серед імпорту найбільшу частку займають сири всіх видів та сирні продукти. Минулого року в Україну офіційно було імпортовано 47 тис. т сирів. В першому кварталі 2021 р. показник імпорту сирів зріс на 34% порівняно з відповідним періодом 2020 року. При тому що Україна виробляє 125 тис. т сирів», — зазначає Вадим Чагаровський.

Він додав, що в 2020 році в Україні було перероблено молочними підприємствами найменший обсяг молока — 3,5 млн т, а для того щоб задовольнити український ринок споживання і стати експортною країною, потрібно переробляти 6,5 млн т молока.

«Головна причина глибокої кризи молочної галузі в Україні — це відсутність державної підтримки і стратегії розвитку галузі молочного скотарства та молокопереробної галузі в цілому», — підкреслив експерт.

Джерело:  agroportal.ua

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-uviyshla-do-triyky-krayin-svitu-de-naydorozhche-moloko
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати