ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Українці стали вживати більше імпортних і менше вітчизняних молочних продуктів

Українці стали вживати більше імпортних і менше вітчизняних молочних продуктів
Фото: з відкритих джерел

Експорт молочних продуктів з України у вартісній оцінці знизився в 2023 році майже на 30% в порівнянні з 2022 роком, тоді як імпорт збільшився більш як на 15%. Через це в минулому році негативне сальдо експорту-імпорту склало – $77.2 млн, тоді як у попередньому 2022 році показник був позитивним – $28.2 млн. Таким чином, споживання молочної продукції в минулому році “вимивало” кошти з України, повідомляє Спілка молочних підприємств України (СМПУ).

Організація підкреслює, що ріст імпорту в 2023 році відбувався майже по всім категоріям молочних продуктів. Наприклад, імпорт кисломолочних продуктів та сирів суттєво перевищував експорт: різниця між експортом і імпортом (сальдо) коливалися в межах від -289 тонн в вересні до -615 тонн в березні для кисломолочних продуктів та від -1398 тонн в січні до -2902 тонн в грудні для сиру.

Імпорт вершкового масла у жовтні-2023 вперше за рік перевищив експорт, а у листопаді продемонстрував найбільш негативне значення сальдо для цієї товарної позиції.   

Крім того, у 2023 році суттєво, на 45 %, зменшились обсяги експорту вершкового масла, тоді як по інших видах молокопродуктів вони суттєво не змінились. Загалом, внаслідок несприятливої цінової кон’юнктури у 2023 році, експортна виручка від продажів цього товару в 2023 році знизилась у 1,4 рази проти рівня 2022 року.

“У 2023 році суттєво (у 2,4 рази) зросли обсяги імпорту вершкового масла та молочної сироватки (у 1,4 рази). Обсяги імпорту сирів у натуральному виразі залишились на тому ж рівні, проте у вартісному – зросли на 10 %. Загалом, це призвело до зростання обсягів імпорту більш як у 1,15 рази проти рівня попереднього, 2022 року”, – констатує СМПУ.

Джерело: delo.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinczi-staly-vzhyvaty-bilshe-importnyh-i-menshe-vitchyznyanyh-molochnyh-produktiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
1

    9 Вересня

    Ізраїльська інновація знизить вартість лабораторного м’яса в рази — до $13 за кілограм

    Вдосконалення збору наукових даних та стратегічне планування у рибному господарстві – крок до ефективного управління галуззю

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні зростають на прогнозах скорочення урожаю та дефіциту пропозицій

    Аграріям презентували проєкт “Земельний банк” для оренди державних земель с/г призначення

    Зростання цін на олію та шрот підтримує ціни на соняшник в Україні

    В Україні відсутня культура споживання яловичини

    Уряд збільшив статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

    В Україні зібрано понад 35 млн тонн нового врожаю

    Здорожчання молочних продуктів може вплинути на попит

    Как выбрать теплицу из поликарбоната: основные ориентиры при изучении продукции

    БІЛЬШЕ НОВИН