Українців попередили про подорожчання молочної продукції

Українців попередили про подорожчання молочної продукції
Фото: з відкритих джерел

Сильна посуха протягом останніх двох місяців спричинила суттєве просідання надоїв у промислових підприємств. Як це вплине на ціни на молоко та молочні продукти – коментує керівниця проєктів Асоціації виробників молока Олена Жупінас для марафону «Єдині новини».

Станом на 1 вересня 2023-го р. ціна сирого молока вже зросла на 4,5%, порівняно з серпнем. Тобто в найближчі місяці готовий продукт здорожчає на 5-10% залежно від категорії: молоко питне, кефір – приблизно на 5%; сметана, масло – на 10-12%.

Вплине на вартість молока і ріст цін на енергоносії. Однак стримуючим фактором може стати імпорт польських молочних продуктів. Зараз вони практично відсутні на поличках наших магазинів, адже до початку літа вартість сирого молока в Польщі була на 35% вищою, ніж в Україні. Нині ціни вирівнюються: протягом останніх трьох місяців ціна молока-сировини в Польщі знижувалась через перевиробництво. В Україні – зростала, балансуючись із середньоєвропейськими показниками. Відтак ціни практично зрівнялись і готовий продукт з Польщі вже може бути конкурентоспроможним на поличках наших торгівельних мереж.

Значний вплив на ціноутворення має купівельна спроможність. Сьогодні спостерігаються позитивні тенденції: із початку року споживання молока в Україні зросло на 12%, порівняно із 2022-им роком. Одним із ключових факторів при цьому є здешевіння овочів – у споживачів стало більше коштів, щоб купувати молочні продукти. Однак з початком опалювального сезону перелік продуктів у продуктовому кошику пересічного українця може змінитися.

Зауважу, що одним із ключових факторів формування ціни на готову молочну продукцію є націнка торгівельних мереж. Саме торгівля заробляє на молочних продуктах найбільше. Адже рентабельність як виробництва, так і переробки молока є досить низькою. В той час, як націнка на готову молочну продукцію становить 10-30% залежно від категорії.

Враховуючи зазначені фактори, можна прогнозувати, що взимку літр молока може коштувати на 2-2,5 грн дорожче

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayincziv-poperedyly-pro-podorozhchannya-molochnoyi-produkcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати