ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Українцям масово продають фальсифікат масла: яке не можна купувати

Українцям масово продають фальсифікат масла: яке не можна купувати
Фото: з відкритих джерел

В Україні масово продають фальсифікат масла. Визначити несправжнє можна за ціною. Не варто купувати продукцію, якщо ціна за 250 грамів менша за 50 грн.

Про це у коментарі OBOZREVATEL заявила Голова правління ГО “Споживча довіра” Олена Куликова. На виробництво 250 г масла витрачають 4 літри молока, закупівельна вартість кожного літра – 10 грн. Щоб зробити таку кількість продукту, необхідно витратити щонайменше 50 грн.

“До цього потрібно додати переробку, додаткові процеси, прибуток підприємства, ритейлера. Тому навіть економ-варіант масла не може коштувати менше за 50 грн, або близько цієї ціни”, – говорить експертка.

За її словами, фальсифікат масла загалом – це продукт, у якому тваринні жири замінені жирами не тваринного походження. Серед них можуть бути рослинні жири (пальмові, кокосові, соняшникові). Таке масло з рослинних жирів називається спредом і воно навіть корисне деяким віковим категоріям, яким шкідливі тваринні жири. Але трапляються в маслі жири, які отримано штучним шляхом, безпека яких викликає сумніви.

“Фальсифікувати масло якісними рослинними жирами не завжди вигідно, – каже Куликова. – Тому фальсифікат роблять із відхідних жирів тваринного походження. Це все переробляється, і вже ці нові жири, які промисловість наша створює, потрапляють у масло. Тут уже йдеться про безпеку. Навіть лабораторії не завжди можуть визначити походження цих жирів. Яку шкоду завдасть організму вживання такого масла – ніхто не знає”.

Також у неякісному маслі, як і у всій молочній продукції, періодично трапляються антибіотики. Якщо людина часто споживає продукцію із залишками антибіотиків, вона стає не чутливою до них. Коли потрібні антибіотики для лікування – вони можуть не вплинути на організм.

За словами Куликової, зараз ринок масла контролюють замало, планові перевірки – формальні. Тому на ринку чимало фальсифікату. Скільки його, експертці сказати складно, адже ситуація залежить від цінового сегменту. Зараз вони з колегами перевіряли масло преміум-класу з жирністю понад 80%. Але навіть серед нього, за словами Куликової, близько 20% – фальсифікат. Якщо ж брати дешеве масло з ринку – там відсоток буде набагато вищим.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinczyam-masovo-prodayut-falsyfikat-masla-yake-ne-mozhna-kupuvaty
Like
Цікаво
3
Подобається
Сумно
3
Нічого сказати