Українська полуниця заполонила Польщу, місцеві фермери говорять про обвал ринку

Українська полуниця заполонила Польщу, місцеві фермери говорять про обвал ринку
Фото: з відкритих джерел

На продовольчих ринках польських міст люди стоять у чергах по пів години, щоб купити полуницю з України. Вона вдвічі дешевша за місцеву і коштує всього 5-6 злотих за кілограм, йдеться в матеріалі видання Wprost.

Польські садівники та фермери вимагають від уряду зупинити імпорт полуниці з України, вказуючи, що вона надходить на ринок без фітосанітарного контролю.

“Українська полуниця наповнює польський ринок. Фруктова індустрія перебуває під загрозою краху. Через те, що ринок повністю відкритий, польські підприємці програють цінову конкуренцію. Собівартість виробництва полуниці в Україні на кілька десятків відсотків нижча, ніж у нашій країні”, — прокоментував виданню Мирослав Малішевський, президент Польської асоціації садівників.

На його думку, роздрібні продажі полуниці — не надто велика проблема, тому що сезон незабаром закінчиться. Більш серйозна ситуація складається у переробній галузі.

Польські виробники заморожених продуктів, полуничного соку чи пюре знижують закупівлі вітчизняних фруктів, бо мають можливість купувати дешевшу полуницю в Україні.

За словами профспілкових активістів, перевірок української полуниці на кордоні немає або мало. Виробники стурбовані тим, що полуниця, що імпортується з України, не відповідає вимогам безпеки. Вони наполягають, щоб кожну партію з України зупиняли та перевіряли на якість, здебільшого на залишки пестицидів.

Президент Асоціації польських садівників підтвердив, що звернувся до міністра сільського господарства з проханням вжити термінових заходів та обмежити імпорт полуниці з України.

Він також звернув увагу на те, що польські фірми гуртом скуповують українську полуницю, щоб надалі перепродати її в країнах ЄС під виглядом польської. Якщо виявиться, що така полуниця не відповідає стандартам ЄС, це ляже плямою на польських садівників, призведе до обвалу ринку та кризи фруктової галузі.

У Міністерстві сільського господарства не так критично оцінюють ситуацію. “Аналіз торговельних даних показує, що польський імпорт свіжої полуниці надходить переважно з держав-членів Європейського Союзу з Південної Європи, тобто з Іспанії та Греції”, – йдеться у відповіді Міністерства сільського господарства на журналістський запит видання.

За даними Мінсільгоспу, минулого року імпорт полуниці з цих двох країн у сумі становив понад 80% від загального імпорту полуниці до Польщі. Імпорт полуниці з України становив лише 0,84%. У першому кварталі 2023 року імпорту свіжих полуниць з України зафіксовано не було.

Згідно з інформацією, отриманою від Головної інспекції здоров’я рослин та насінництва, з 1 квітня поточного року до 15 червня до прикордонної фітосанітарної інспекції не надходило жодної партії свіжої полуниці з України.

“З метою постійного моніторингу Мінсільгоспрозвитку цього тижня запросило у Мінфіну найактуальніші комерційні дані щодо імпорту полуниці з України. Наразі ми очікуємо на відповідь”, – прокоментували виданню в міністерстві.

Джерело: LIGA.Бізнес

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinska-polunyczya-zapolonyla-polshhu-misczevi-fermery-govoryat-pro-obval-rynku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Вересня

    Обсяг експорту українського зерна на 3 млн тонн перевищує минулорічнй

    Українці варять у Таїланді шоколад зі смаком борщу. Без м’яса

    Кредити на розвиток отримали більше 10 тисяч агропідприємств

    Від Єгипту до Індонезії: український коридор забезпечив транспортування 46 тисяч тонн зернових вантажів 

    Посуха в Україні загрожує наступному урожаю зернових

    Аграрії зможуть отримати обладнання для створення карт врожайності: як взяти участь у програмі

    Експорт кукурудзи з України може скоротитися вдвічі

    Китай неохоче купує українську соняшникову олію і шрот

    Аграрії встигнуть посіяти озиму пшеницю на прогнозованих 4,5-5 млн га, незважаючи на відставання в темпах посівної – Мінагрополітики

    Один з найбільших в Україні виробників хлібобулочних виробів отримав  “енергетичний” кредит на 60 млн грн

    БІЛЬШЕ НОВИН