Українські аграрії можуть зіткнутися з дефіцитом насіннєвої картоплі

Українські аграрії можуть зіткнутися з дефіцитом насіннєвої картоплі
Фото: з відкритих джерел

На насіння картоплі очікуйте дефіцит, і він може зберігатися упродовж трьох років. Такий прогноз озвучив директор ТОВ «Агріко Україна» Микола Гордійчук, пише SEEDS.

Господарство, яке він очолює, є одним із провідних постачальників високоякісного насіння картоплі іноземної селекції.

«Основний обсяг насіння картоплі із Західної Європи до нас завозиться в лютому-березні-квітні. Ситуація доволі критична. Чи назбирається в Україні напередодні сезону вдосталь імпортного насіння картоплі доброї якості, – невідомо. Це також шкодить планам із розмноження картоплі високої репродукції всередині України.

До того ж ми не знаємо, чи достатньо буде насіннєвої картоплі в самій Європі. Під час ковіду її вирощували більше, натомість виробництво картоплі на фрі було радикально зменшене. Нині ситуація змінилася: кафе й ресторани відновили роботу, тож попит на фрі пішов угору», – розповідає Микола Гордійчук.

За його словами треба взяти до уваги особливості європейських трендів. Якщо вже запущено процес зменшення посадки насіннєвої картоплі, то він триватиме не один рік, а два-три.

«Зважаючи на це, дефіцит імпортної насіннєвої картоплі нам загрожує й у наступному році, а може й далі. До цього треба бути готовими. Я пропоную мислити позитивно: давайте сподіватися, що нестача завезеного товару дасть стимул для розвитку насінництва всередині країни.

У реєстрі сортів насіння України половина картопляних сортів належить закордонним оригінаторам. Якщо казати про фактичну кількість картоплі на полях, то 20–30% становить картопля української селекції й відповідно 70–80% – іноземної, яка здебільшого походить з Німеччини та Нідерландів, частково – з Польщі та Франції. Серйозний виробник саджає дорожчу іноземну, бо хоче впевненості в садивному матеріалі та в урожаї», – зазначає Микола Гордійчук.

Перегляди: 47
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-agrariyi-mozhut-zitknutysya-z-deficzytom-nasinnyevoyi-kartopli
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати