Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу

Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу
Фото: з відкритих джерел

Повномасштабне вторгнення росії суттєво вплинуло на продовольчу безпеку та діяльність агросектору України. Зокрема, постраждали логістичні ланцюги експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки. Тому необхідно створити стійку до загроз систему постачань агропродукції, щоб гарантувати продовольчу безпеку України та світу.
Про це наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на засіданні Комітету НАТО продовольчого та сільськогосподарського планування.

За його словами, навіть зараз, після відновлення роботи частини українських морських портів аграрії все ще мають обмежені можливості експорту продукції. Хоча за два роки ситуація з постачанням агропродукції в ЄС та інші країни покращилась.

«Завдяки відкриттю українського морського коридору 85% сільгосппродукції експортується водним шляхом. Решта – залізницею та незначна кількість автошляхами. Але дуже важливо зберігати всі можливі шляхи експорту, оскільки навіть тижнева затримка критично впливає на стан агросектору і продовольчу безпеку країни. Тому українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу», – зазначив Тарас Висоцький.

Крім того, перший заступник міністра зауважив, що на діяльність сільгоспвиробників впливає низка інших факторів. Зокрема, часткове або повне руйнування сільськогосподарських господарств, виробництв продуктів харчування та підприємств критичної інфраструктури. Також забруднення сільськогосподарських земель важкими металами та замінування, тимчасова окупація частини територій, руйнування системи зрошення південних регіонів через підрив Каховської ГЕС.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-agrariyi-potrebuyut-pidtrymky-shhob-nadali-zabezpechuvaty-prodovolchu-bezpeku-svitu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН