В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики

В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики
Фото: з відкритих джерел

Перший заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький заявив, що Україна має стратегічну потребу у вирощуванні бавовни, яка повинна стати важливою сировиною для імпортозаміщення та забезпечення внутрішніх потреб країни.

Про це повідомляє пресслужба Міністерство аграрної політики та продовольства України.

На семінарі “Вирощування нішевих культур” однією із ключових пропозицій Висоцького була теза створити бавовняний кластер в Одеській області. Також було висвітлено питання законодавчого забезпечення для спрощення ввезення та обігу сортів бавовника в Україні, зокрема на період воєнного стану.

“В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну як сировину для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб… Тому важливо прийняти відповідний закон, який би дозволив завозити в Україну насіння бавовника для розвитку галузі”, – зауважив Висоцький.

Згідно  повідомленням, учасники семінару мали можливість ознайомитися з міжнародним досвідом вирощування бавовнику, зокрема практикою Туреччини та США.

Вирощування бавовнику: буде чи ні

Варто додати, що ініціатива щодо бавовнику вже отримала законодавчу підтримку, адже Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону №10427-1, який передбачає спрощення процедур ввезення і обігу бавовника на території України.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться що сировина бавовника для текстильного виробництва та медичної сфери в Україні лише імпортується. Проте, сучасні кліматичні умови що склалися в Україні, дозволяють використовувати бавовник як альтернативну сільськогосподарську культуру.

Водночас відсутність підтримки на державному рівні, недостатність впровадження технологій та відсутність належного рівня сортів бавовника зумовлює низку проблем пов’язаних із виробництвом текстильної продукції а також продукції для підприємств критичної інфраструктури.

Законопроєктом пропонується створити сприятливі умови для обігу насіння найкращих сортів бавовнику в Україні а також для підтримки відновлення важливої галузі сільського господарства з метою забезпечення ресурсних потреб вітчизняної промисловості, передусім – на період воєнного стану та протягом трьох років з дня його завершення або скасування.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayiny-ye-strategichna-potreba-vyroshhuvaty-bavovnu-minagropolityky
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН