Tempo950x100

Tempo300x100

Українські фермери намагаються й надалі підвищувати ціни на картоплю

Українські фермери намагаються й надалі підвищувати ціни на картоплю
Фото: з відкритих джерел

Цього тижня українські виробники вкотре підвищили відпускні ціни на картопля, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Ситуація, що склалася, вже позначилася на цінах, які за перший тиждень поточного року підвищилися до 15-20 грн/кг, що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці 2023 року.

Головною причиною чергового подорожчання у цьому сегменті, на думку експертів, стало загальне скорочення пропозиції картоплі у місцевих господарствах. Справа в тому, що багато українських виробників, які не мають потужностей для тривалого зберігання, завершили продаж картоплі ще в першій половині поточного сезону.

Варто зазначити, що представники оптових компаній скаржаться на відсутність необхідних обсягів якісної картоплі у місцевих господарствах. Фермери, у свою чергу, пов’язують проблеми якості картоплі з несприятливими погодними умовами в період збирання: тривалі дощі негативно позначилися не лише на товарному вигляді картоплі, а й на її лежкості. Також, за словами виробників, посадковий матеріал, який використовується у 2023 році, залишав бажати кращого.

В результаті відпускні ціни на картоплю в Україні на сьогоднішній день вже в середньому в 3,9 рази вищі, ніж на початку січня минулого року. Більше того, багато гравців ринку впевнені, що вже найближчим часом темпи подорожчання цієї продукції помітно прискоряться, «підігрівані» інформацією про можливу нестачу якісної картоплі на українському ринку.

Перегляди: 61
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-fermery-namagayutsya-j-nadali-pidvyshhuvaty-cziny-na-kartoplyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати