Українські виробники фундука працюватимуть за системою італійського кооперативу

Українські виробники фундука працюватимуть за системою італійського кооперативу
Фото: з відкритих джерел

Під час візиту делегації Української горіхової асоціації до Італії для участі в офіційній церемонії відкриття заводу з переробки фундука італійська асоціація Ascopiemonte s.c. передала українцям регламенти роботи виробничого кооперативу, що працює при асоціації, умови їхньої співпраці з фермерами, діючі форми укладених контрактів на переробку, зберігання та продаж фундука.

Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

«Для зростаючої горіхової галузі України дуже важливий 25-річний досвід роботи італійської асоціації з виробниками фундука (особливо з невеликими за площею садами), побудова кооперативних підприємств з переробки та реалізації фундука, досвід договірних відносин як із фермерами-виробниками, так і з фабриками харчової промисловості, з мережевими торговими підприємствами. 

Аналогічний досвід побудови договірних відносин із фермерами-садівниками існує і в інших країнах, тому його можливо також використовувати в Україні», — зазначає Геннадій Юдін.

Асоціація виробників фундука Ascopiemonte s.c. налічує 586 членів, які вирощують горіх на площі 3448 га. У її структурі організований виробничий кооператив зі збирання, зберігання, переробки та продажу об’єднаних партій фундука та продуктів його переробки.

Вже кілька років асоціація Ascopiemonte s.c. впроваджує проєкт технологічних інновацій щодо удосконалення простежуваності у ланцюжку постачання фундука на кожному етапі його вирощування, виробництва та реалізації якісних партій, перероблених на запит покупців. Національний італійський орган із сертифікації простежуваності DNV-GL поставив Ascopiemonte s.c. на перше місце в Італії, оскільки вони досягли 96% простежуваності фундука, вирощеного виробниками-фермерами до моменту його безпосереднього продажу.

Робота асоціації Ascopiemonte s.c. та її кооперативу з групою покупців дає можливість реалізовувати фундукові партії за високою ціною у зв’язку з можливістю забезпечувати якісні системні постачання покупцям протягом усього року. Це забезпечує гарантований збут і вигідно всім фермерам-виробникам фундука з одного боку, а з іншого — забезпечує постійність виробничих відносин з покупцями-фабриками, пекарнями, великими компаніями.

Геннадій Юдін зазначив, що керівництво та фахівці асоціації Ascopiemonte s.c. продемонстрували повну відкритість, готовність і надалі ділитися з українськими колегами більш ніж чвертьвіковим досвідом роботи, своїми технологіями та секретами у переробці та зберіганні фундука.

Також українські представники провели низку переговорів з керівництвом та фахівцями провідних підприємств Італії, які виготовляють обладнання для збирання та переробки фундука, представниками фабрик та підприємств харчової промисловості.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-vyrobnyky-funduka-praczyuvatymut-za-systemoyu-italijskogo-kooperatyvu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН