“Укрспирт” опинився на межі банкрутства, – висновки аудиту

“Укрспирт” опинився на межі банкрутства, – висновки аудиту
Фото: з відкритих джерел

Найбільший виробник спирту та державний монополіст ДП “Укрспирт” з квітня 2023 року повністю припинило виробничу діяльність та має багатомільйонну прострочену заборгованість перед державним бюджетом та іншими кредиторами.

Про це йдеться у висновках Держаудитслужби України за результатами  фінансового аудиту діяльності Державного підприємства “Укрспирт”.

Зазначається, що у 2020 році розпочалася демонополізація і реформування спиртової галузі.

За прогнозами, до державного бюджету від приватизації спиртзаводів мало б надійти близько 5 мільярдів гривень.

Приватизація місць провадження діяльності (МПД) та зберігання спирту  ДП “Укрспирт” мала бути завершена ще у 2021 році (відповідно до Програми реформування та розвитку спиртової галузі на 2020–2023 роки).

“Натомість станом на 1 квітня 2024 року залишаються неприватизованими 8 підприємств, що входять до ДП “Укрспирт”, унаслідок чого ДП “Укрспирт” не отримало 95,7 млн грн запланованих надходжень від приватизації”, – зауважують в Держаудитслужбі.

Крім того, підприємство понесло понад 70 млн грн додаткових витрат на утримання непрацюючих підприємств і втратило активів на 5,2 млн гривень.

“Це стало причиною непогашення ДП “Укрспирт” до кінця 2023 року простроченої заборгованості перед державним бюджетом та іншими кредиторами”, – констатують в Держаудитслужбі.

Також унаслідок неефективних управлінських рішень колишнього керівництва ДП “Укрспирт” щодо несвоєчасного виконання рішення Антимонопольного комітету України підприємство зазнало непродуктивних витрат на сплату нарахованої пені на суму 33 млн гривень.

Як повідомляють в Держаудитслужбі, загальна сума виявлених недоліків та порушень під час використання майна і коштів підприємств становить понад 330 млн гривень.

Окремо аудитори звертають увагу, що невиконання ДП “Укрспирт” своїх зобов’язань перед бюджетом та контрагентами (через нестачу обігових коштів) призведе до додаткових витрат через сплату штрафних санкцій у розмірі 29,3 млн грн та у разі винесення судами рішень на користь позивачів за іншими справами, – на суму 8,4 млн гривень.

Про “Укрспирт”

Державне підприємство “Укрспирт” — найбільший виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні.Загальна виробнича потужність “Укрспирт” — понад 36 млн. декалітрів на рік. Його роботу забезпечує 41 виробничий майданчик.

“Укрспирт” забезпечує сировиною цілу низку галузей. Продукція підприємства незамінна при виготовленні лікеро-горілчаних виробів, у фармацевтиці, медицині, парфумерії, виноробстві, кондитерській промисловості, тваринництві та інших галузях народного господарства. “Укрспирт” є постачальником інгредієнтів для виробництва лакофарбових виробів, розчинників, технічних рідин для автотранспортних засобів. Продукція виробника використовується навіть у авіамоделюванні.

“Укрспирт” створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 672 “Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості”, яка була прийнята з метою удосконалення системи управління спиртовою галуззю та підвищення ефективності використання державного майна.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrspyrt-opynyvsya-na-mezhi-bankrutstva-vysnovky-audytu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  13 Червня

  Як правильно поливати влітку

  Підтримка аграріїв у зоні війни: шість ключових змін

  Фіни готові навчити півтори сотні компаній дешево вирощувати лабораторне м’ясо

  Німеччина планує щомісячно забезпечити експорт понад 7 млн тонн української агропродукції

  Єгипетський GASC знову придбав 460 тис. т європейської пшениці за зниженими цінами, не купуючи дорогу російську пшеницю

  З України вперше відправлять гуманітарний вантаж олії в рамках продовольчої програми ООН

  Ціни на соєву олію в Україні досягли більш ніж річного максимуму

  Скільки тонн кормів витратили фермери на годівлю сільгосптварин

  Український соняшниковий шрот збільшує присутність на ринках ЄС, тоді як на китайському – скорочується

  Український агрохолдинг застерігає Україну від експортної ворожнечі з ЄС

  БІЛЬШЕ НОВИН