В Ізраїлі вивели стійкий до посушливих умов сорт томатів
Ізраїльські дослідники вивели новий сорт томатів, який більш стійкий до посухи та може допомогти фермерам впоратися з негативним впливом зміни клімату.
Як пише AgroExpert.md, поглиблений генетичний аналіз, проведений під керівництвом вчених з Єврейського університету Єрусалима, виявив взаємодію між двома областями геному томату, яка призводить до підвищення врожайності та стійкості до посушливих умов.
Отриманий у результаті новий сорт томатів, який ще не отримав назви, може справлятися з екстремальними погодними умовами. Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America (PNAS).
Як зазначають дослідники, комерційні сорти томатів, які вирощують в умовах відкритого ґрунту і продають у супермаркетах, у середньому потребують 317 000 галонів води на акр за сезон. У своїх дослідах вони скоротили цю кількість води вдвічі та отримали відмінні результати.
Щоб домогтися цього, вчені схрестили два види томатів – дикий сорт, який походить з пустель західного Перу, зі звичайним комерційним сортом, який широко доступний.
Мета полягала в тому, щоб точно визначити, які частини геному рослини впливають на її врожайність та інші важливі сільськогосподарські характеристики. Дослідження показало, що дві конкретні області в геномі рослини призводять до збільшення загального врожаю на 20%-50% як у звичайних, так і в посушливих умовах. Також було покращено загальний розмір рослини.
За словами дослідників, отримані результати демонструють ефективність використання диких видів для підвищення сільськогосподарського виробництва. У майбутньому вони можуть виявитися широко застосовними й до інших рослин.
Новий сорт томатів, виведений в Ізраїлі, може з’явитися на ринку в найближчому майбутньому і, найімовірніше, його використовуватимуть для переробки під час виробництва кетчупів і соусів. Зараз вчені перебувають на стадії вирощування першого кросбредного сорту для комерційних цілей, він з’явиться на ринку в найближчі два-три роки.
Джерело: EastFruit